İmamoğlu gerici Akit muhabirinin sorusunu yanıtlamadı: 'Kalemi sapkınlaşmış bir kuruma cevap vermem'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, düzenlediği basın toplantısında gerici Yeni Akit gazetesinden bir muhabirin sorusunu "Kalemi sapkınlaşmış, haber yapma biçimi sapkınlaşmış bir kuruma cevap vermem" diyerek yanıt verdi.24-12-2020 18:39

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve belediyenin yönetim kadrosunun katıldığı ‘Adil, Yeşil ve Yaratıcı İstanbul Yolunda 18 Ay’ başlıklı toplantı, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

İmamoğlu, gerçekleştirdiği basın toplantısında, AKP'ye yakınlığı ile bilinen gerici Yeni Akit gazetesinden soru yönelten muhabiri yanıtlamadı.

Soruyu geri çeviren İBB Başkanı, "Bence çalıştığınız yer bir gazete değildir. Sizin yayın organınızın sorusuna cevap vermeye tenezzül etmem" dedi.

'KALEMİ SAPKINLAŞMIŞ BİR KURUMA CEVAP VERMEM'

İmamoğlu, bugünkü Yeni Akit gazetesinde çıkan "Hayvan, Ekrem'in umurunda değil" başlıklı habere tepki gösterirken "16 milyon insanın yöneticisine davranış biçimini düzenleyemeyen ve bu konuda kalemi sapkınlaşmış, haber yapma biçimi sapkınlaşmış bir kuruma bu anlamda cevap vermem" dedi.