İmamoğlu: Bu millet bağıran çağıran siyasilerden usandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü'nde görev teslimi yaptı.13-04-2019 14:58

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü'nde görev teslimi yaptı. İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini CHP'li Mehmet Murat Çalık'a devretti. 

İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

-Bugün burada başka bir buluşmanın müjdesini veriyorum. Saraçhane'de 16 milyon insana hizmet etmeye başlayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

-Dün seslendim bugün de AKP'li dostlarıma sesleniyorum. 1994 yılında sayın Cumhurbaşkanı o dönemde aldığı oylarla çekişmeli bir yarıştan sonra Sosyaldemokrat Halkçı Parti ve Doğru Yol hükümeti üyeleri İBB'yi devretti mi? Tereddüt duydu mu? Sizin başkanlığınızda kazandığınız seçimden sonra görev size verildi mi? Evet verildi. Nedir derdiniz? Tekrar sesleniyorum Ben sizin adayınız olsaydım ne düşünürdünüz?

*Bu millet bağıran çağıran siyasilerden usandı. Bu kardeşiniz huzurun simgesi olmaya çalışacak. Yolda selam vererek gülümseyeceğim. Benim gülen yüzümü lütfen hafızanızdan çıkarmayın. Görevi teslim alacağım. Hakkını yemediysem kardeşim, kimseye de hakkımı yedirmem. Bu kadar net