İmamoğlu, Beşiktaş-Başakşehir maçını izleyecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu bu akşam oynanacak Beşiktaş-Başakşehir maçına gidecek.13-04-2019 13:22

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu bu akşam 19.00'da oynanacak Beşiktaş-Başakşehir maçına gidecek.

Cumhuriyet'in haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçimler öncesi kendisine sorulan Başakşehir sorusuna şu yanıtı vermişti: "Düşünelim, bu şehrin Belediye Başkanıyım. Galatasaray'ı var, Fenerbahçe'si var, Beşiktaş'ı var. Onlar belli bir felsefeyle yollarına yürüyorlar. Ama dünya markası olmuş üç tane kulübü var. Mesela Londra'ya gittim, İstanbul'u tanıtacağım. İstanbul ile ilgili en bilinen; Boğaziçi Köprüsü derler, Ayasofya derler bunun gibi. Bir de Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe derler. Bu benim kentimin değeri. Benim bu şehrin o üç takımını alıp başımın üstüne koyup, onları vitrine koyup, onlarla iş birliği yapıp, dönem dönem ekonomilerine katkı sunmak... Bu aynı zamanda, zaten toplumun büyük bir kısmı bu üç büyük takımın taraftarı İstanbul'da. Bu takımların sporla beraber toplumu buluşturmada da simgesel eylemleri olur. Siz ne diyorsunuz? 'Ben gurur duyuyorum, Başakşehir'i ben kurdum, yarattım. Şimdi de şampiyon olacak.' olmaz."