İmam virüse yakalanınca cemaat karantinaya alındı

Kütahya’da Kuyupınar Camii’nin imamının koronavirüs belirtileri göstermesi üzerine yapılan Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından cemaat karantinaya alındı.18-09-2020 10:38

Kütahya’nın Emet ilçesinde Kuyupınar Camii’nde imam olan Ömer E.'nin, yeni tip koronavirüs (Covid-19) belirtileri göstermesi üzerine yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri, tedavi altına alınan Ömer E.’nin temaslı olduğu belirlenen 3 kişiyi ve cemaati evlerinde karantinaya aldı.

Filyasyon ekibinin, namaz vakitlerinde camiye gidenler arasında inceleme yaptığı belirtildi. Cami cemaatinden Ali Mor, imamın koronavirüse yakalanmasının ardından halen filyasyon çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, “Camide cemaat oluşturarak namaz kıldık. Daha sonra rahatsızlanan imamımızın korona olduğunu öğrendik. Sağlık ekipleri evimize gelerek bizleri 14 gün karantinaya alındığını belirttiler. Bu tür toplantı, cemaat katılımlarında vatandaşlarımızın sosyal mesafe ve maske gibi kurallara uyarak kendilerini korumaları konusunda uyarıyorum. Çok ciddiye alınacak bir durum” dedi. 

Ayrıca Emet Belediyesi ekiplerince cami dezenfekte edildi.