İmalathanede yangın: İş yerinde uyuyan 2 çocuk can verdi!

Antep'te bir terlik imalathanesindeki yangında 2 Suriyeli çocuk hayatını kaybetti.16-08-2018 14:04

Suriye'de savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan iki çocuk, iş cinayetinde hayatını kaybetti.

Gaziantep’teki Küsget Sanayi Sitesi'nde, Suriyeli Muhammet Ahneen’e ait 3 katlı terlik imalathanesinde, gece saatlerinde yangın çıktı.

Malzemelerin tutuşmasıyla daha da büyüyen yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındı ancak imalathane kullanılamaz hale geldi.

Yangında, iş yerinde uyuyan Suriyeli 16 yaşındaki Mahmut Maruf ile 18 yaşındaki Hamza Nasır adlı çocuk işçiler mahsur kaldı.

Yangının söndürülmesinin ardından yaklaşık bir saat süren arama kurtarma çalışması sırasında imalathanede mahsur kalan Nasır ile Maruf'un cansız bedenine ulaştı.

Suriye uyruklu çocuk işçiler Hamza Nasır ve Mahmut Maruf'un soludukları dumandan zehirlenip, hayatlarını kaybettiği belirlendi.

EVLERİ OLMADIĞI İÇİN İMALATHANEDE KALIYORLARDI

Yangının gece meydana geldiğini ve arkadaşlarının içeriden çıkamadığını anlatan imalathane çalışanlarından Hüseyin Kargın, "Ben de bu fabrikada çalışıyorum. Gece yangın çıkmış. Arkadaşlarımız içeride kalmış. Mahmut Maruf evi olmadığı için burada kalıyordu. Hamza Nasır da normalde akşam çıkıp, evine gidiyordu; ama babası Suriye'ye gittiği için 2 gündür fabrikada kalıyor" diye konuştu. (DHA)