İleri Haber yenileniyor, yeni köşe yazarlarıyla zenginleşiyor...

Yazar kadrosuna eklediği birbirinden değerli isimlerle okuyucularını buluşturan İleri Haber, 15 Eylül'de yeni yayın dönemine başlıyor.14-09-2020 12:39

İleri Haber

İleri Haber, yeni yayın döneminde birbirinden değerli ve alanında uzman isimleri yazarları arasına ekleyerek yayın hayatına devam ediyor.

Siyasetten hukuka, kent gündeminden edebiyata birçok alanda yazar kadrosuna eklediği isimlerle okuyucularını buluşturan İleri Haber, 15 Eylül'de yeni yayın dönemine başlıyor.

İşte İleri Haber’in yeni yazar kadrosu…

Akın Olgun

Gazeteci-Yazar Akın Olgun, 2009-2015 yılları arasında Sabah gazetesinin Londra muhabirliğini yaptı. Arasöz Sanat ve Politika Dergisi, BirGün gazetesi, Cumhuriyet, Yeni Özgür Politika, Gazete Karınca, Jiyan.org, Bianet ve Sendika.org gibi haber siteleri ile gazete ve edebiyat dergilerinde yazıları yayımlandı. Olgun’un, Adları Saklıdır, Ecel Öyküleri, Karanfil Mevsimi ve Kül Sesleri isimli dört kitabı bulunuyor.

Bülent Ufuk Ateş

1956 Tarsus doğumlu olan Bülent Ufuk Ateş, lisans eğitimini Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nda tamamladı. Çeşitli ulusal ve yerel medya kurumlarında muhabirlik ve yöneticilik yapan Ateş, 2. Türkiye İşçi Partisi (TİP) ile başlayan örgütlü siyasal yaşamına Mersin’de devam etmektedir.

Can Soyer

Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nden Sosyal Antropoloji bölümü mezunu olan Can Soyer, ODTÜ Medya ve Kültürel Çalışmalar bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Sosyalist Politika, Gelenek, soL, Komünist, İleri Haber, Yön gibi yayınlarda yayınlanmış çok sayıda makalenin yazarı olan Soyer, çeşitli kitap çalışmalarında da editör ve yazar olarak yer aldı. Örgütlü sosyalist mücadeleye lise yıllarında katılan Soyer, kuruluş çalışmalarından bu yana TİP üyesidir.

Cemal Dindar

1994 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü'nde tıp eğitimini bitiren Cemal Dindar, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatri uzmanlığı yaptı. Tıp fakültesinde Değirmenlere Karşı dergisini, Bakırköy'de  hastalar ve sağlık çalışanları ile birlikte hazırlanan aura dergisini çıkartan grubun içinde yer alan Dindar, 2000 yılında psikiyatri uzmanı oldu. Psikodiyalektik Araştırmalar Derneği emekçiliği ve Akıl Defteri dergisinin editörlüğünü de yapmış olan Dindar Mobius Psikoterapi Merkezi'nin kurucularındandır.

Yayınlanmış kitapları: Yuvasız Kuşlar Gibi/ Deliliğin Resimli Sivil Tarihi(Otopsi, 2003), Simsiyah Leylekler (aura kitaplığı, 2004), Politik Psikolojinin Cinleri (Otopsi, 2004), Bilim ve Felsefe Açısından Ruhsallık Bilgileri (Afşar Timuçin ve Yavuz Erten ile birlikte, Bulut, 2007), Nal / Bir Akıl Hastanesinin Hatıra Defteri (Telos, birinci baskı 2007; ikinci baskı, 2013; üçüncü baskı Arketip,2019) Bi’at ve Öfke/Recep Tayyip Erdoğan’ın Psikobiyografisi (Birinci baskı, Telos, 2007; ikinci baskı, Cadde, 2011, üçüncü baskı, Telos, 2014), Darbeci (Destek, 2010), Öfke Dili/Yeni Sağ Zihniyetin Yapıtaşları (Cadde, 2010), #direnlibido (Telos,  2013) Mekanım Yeryüzü (Telos, 2014) 2007, Dostoyevskaya Istasyonu (Telos, 2014), Celal Odağ: Dünyaya Sevgiyle Bakıyorum, Kendime de (Telos, 2014), Okmeydanı Yas Evi (Telos, 2015), Tarih Öncesi Köpekler Havlıyor (Telos, 2015),  ‘Yeni Türkiye’ Sendromu (Telos, 2016).

Çağatay Tarhan

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan Dr. Öğr. Üyesi Çağatay Tarhan, yüksek lisans ve doktora eğitimini İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nde 2002 yılında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Tarhan, 2017 yılından bu yana ise Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Doğan Ergün

Lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi aldı. Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şube Yönetim Kurulu’nda görevli olan Ergün, aynı zamanda Gazeteci Dayanışma Ağı üyesidir. Gazetecilik, yayıncılık, yazarlık ve editörlük yapan Doğan Ergün,. Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde ders veriyor, İleri Haber’de genel yayın yönetmenliği görevini sürdürüyor ve köşe yazarlığı yapıyor.

Ebru Pektaş

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden 2001 yılında mezun olan Ebru Pektaş, İleri Haber’de toplumsal cinsiyet konularında yazıyor ve ‘’Cinsellik, Şiddet, Emek’’ adında yayınlanmış bir kitabı bulunmakta.

Emre Gürcanlı

G. Emre Gürcanlı, İTÜ İnşaat Fakültesi'nde akademisyen olup, işçi sağlığı ve iş güvenliği alanında pek çok akademik çalışmasının yanı sıra, bu alanda bir aktivist olarak da katkı koymaya çalışmaktadır. 2014 yılından beri İleri Haber yazarlığı yapmakta olan Gürcanlı'nın ikinci baskısını yapmış olan "Herkesin İşleneceğini Bildiği Bir Cinayetin Öyküsü" kitabı, işçi sağlığı ve iş güvenliği alanında kapsamlı teorik ve sınıfsal bir bakış açısı sunmaktadır. Akademik çalışmalarının ve portal yazılarının yanı sıra pek çok sendika ve demokratik kitle örgütünde eğitimler veren, bu kurumların yayınlarında yazıları yayınlanan Gürcanlı aynı zamanda Türkiye İşçi Partisi Bilim Kurulu üyesidir.

Ercüment Sin

1976 Düzce doğumlu olan Ercüment Sin, 23 yıldır Antalya'da yaşıyor. Üniversitede tarih eğitimi alan Sin, profesyonel olarak turizm ve emlak sektörlerinde çalıştı. Kentteki emekçi mücadelenin etkin bir üyesi.

Erkan Baş

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi bölümü mezunu olan Erkan Baş, aynı alandaki yüksek lisans çalışmasını politik nedenlerle tamamlayamadı. Üniversite sonrasında “Bilim Tarihi Araştırmaları” dergisi Genel Yayın Yönetmenliği yapan Baş, aynı yıllarda bir süre İstanbul Teknik Üniversitesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak çalıştı. 

Örgütlü devrimci mücadeleye lise yıllarında başlayan Baş, TKP’de her kademede çalıştıktan sonra 29 yaşında Genel Başkanlık sorumluluğunu üstlendi. Gezi Direnişi sonrası sosyalist hareketin yeniden kuruluşu ihtiyacının gereği olarak çeşitli girişimlerde bulundu ve bu sürecin bir ürünü olan TİP’in yeniden kuruluş sürecinde görev aldı. 

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde İstanbul’dan milletvekili seçilen Erkan Baş TİP Genel Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Evrim Sayın

İzmir'de doğan Evrim Sayın, kendini bildi bileli öğretmen olmak istedi, Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. İleri Kitap'ta kitap değerlendirmeleri yazıp redaktörlük yapıyor; Kitap Eki ve Genç Timaş'ta yazıyor. Hayatını yazarak anlamlandıran iki kadın arkadaşıyla birlikte, yazıp da sesini duyuramayan herkesi öykü yazmaya yüreklendirmek için "Bizden Hikâyesi" adlı bir blog kurdular. Şu sıralar gününün büyük bir bölümünde öğretmenlik yapıyor, bolca düşünüyor, okuyor, yazıyor ve kalan zamanını Yoğurt'la Kek adındaki iki kedisiyle sevmeyi öğrenerek geçiriyor.

F. Deniz Mardin

F. Deniz Mardin, Bologna Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2009 yılında mezun olmuştur ve Şubat 2019’da Halk Sağlığı doktorasını İstanbul Tıp Fakültesi Halk Sağlığı bölümünde tamamlamıştır. Doktora tezi, sığınmacıların sağlık hizmetlerine erişiminin metropol uydu şehir karşılaştırmasıdır. 

Medecins Sans Frontieres’in göçmenlere yönelik psiko-sosyal destek projesi (2012-2013) ve işkenceden hayatta kalanlara yönelik tıbbi-sosyal-psikolojik destek konusunda Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda (2013-2014) sivil toplum kuruluşları ile çalışma deneyimi edinmiştir. Göç ve sağlık, sağlık hakkı temel araştırma konularıdır. Bu konularda aynı zamanda savunuculuk amaçlı İstanbul Tabip Odası Halk Sağlığı ve Kadın Komisyonu’nda çalışmalarına devam etmektedir. Şu anda Uluslararası Göç Örgütü, Bir İz derneği ve Ardıç Dayanışma Derneği ile çalışmaktadır.

Güray Öz

1949 doğumlu olan Gazeteci-Yazar Güray Öz hukuk öğrenimini 12 Mart darbesi nedeniyle yarıda bıraktı. Ant, dergisinde yazı ve söyleşileri yayımlanan Öz, Türkiye İşçi Partisi'nde üye, Fikir Kulüpleri Federasyonu'nda ise yönetici olarak görev aldı; İSTA Haber Ajansı'nda muhabir olarak çalıştı, Soyut dergisinde şiirleri yayımlandı.

1996 yılında çalışmaya başladığı Cumhuriyet gazetesinde sırasıyla Ruhr Bölge, Almanya ve Avrupa Temsilcisi görevlerinde bulunan Öz, Almanya'da yayınlanan Cumhuriyet Hafta gazetesinde yönetici olarak çalıştı. Öz, 2006’da Cumhuriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü görevine getirildi ve 2012 yılında Okur Temsilciliği'ne atandı; Cumhuriyet gazetesi davasında yazar ve yönetici arkadaşları ile birlikte yargılandı.

Aralarında Almanya’da Türklerin Kültürel Sorunları, AB’ye Girdik Yerinde Gördük adlı çalışmanın da yer aldığı çok sayıda kitaba ortak yazar olarak katılan Öz'ün ABD'nin Irak işgalini ele alan yazılardan oluşan “Salı Sabaha Karşı” adlı bir çalışması, “Kurumuş Gül Ağacı” adlı bir şiir kitabı var. 2018’da yayınlanan denemeleri “Hala Şafakta Geliyorlar Angela” adını taşıyor. “Kuşların Kanat Sesleri” adlı romanı 2019’ da yayımlandı. “Karanlıkta Gökkuşağı” adlı romanı ve “Dinleyin Size Bir Şey Söylüyorum” adlı şiir kitabı yayımlanmayı bekliyor.

Hakan Güneş

Rusya, Orta Asya ve İran üzerine yoğunlaşan Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Hakan Güneş, 1999'dan bu yana İstanbul Üniversitesi’nde çalışmaktadır. İngiltere, Fransa, Rusya, Kırgızistan, Özbekistan, Kazakistan ile İran'da araştırmacı ve misafir öğretim üyesi olarak bulunan ve dersler veren Güneş’in, uluslararası ilişkiler ve dış politika analizinin yanında siyaset sosyolojisi ve antropolojik başlıklarda da yurt içi ve yurt dışında çalışmaları vardır.

Hakan Koçak

1970 doğumlu olan Hakan Koçak, Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Doktorasını Marmara Üniversitesi’nde tamamlayan Koçak, Petrol-İş, DİSK ve Tez-Koop-İş sendikalarında eğitim, örgütlenme, koordinatörlük ve editörlük görevlerinde bulundu. Kocaeli Üniversitesi'ndeki öğretim üyeliğinden "Bu suça ortak olmayacağız" başlıklı metindeki imzası nedeniyle 672 sayılı KHK ile 1 Eylül 2016 tarihinde ihraç edildi. Akademik çalışmaları ağırlıkla emek tarihi, çalışma sosyolojisi, Türkiye işçi hareketinin sosyal yapısı ve gelişme dinamikleri gibi konularda yoğunlaşmıştır. Bu konularda çeşitli dergi ve kitaplarda makaleleri yayınlanmıştır.

Haluk Yurtsever

Haluk Yurtsever yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 1974’te TKP üyesi olan Yurtsever, o tarihten 2015'e kadar çeşitli parti ve örgütlenmelerde aktif olarak yer aldı. Çeşitli dergilerde yazıları yayımlanan Yurtsever, bir yıl Moskova’da Lenin okulunda eğitim gördü. Yurtsever'in Marksizm ve sol üzerine yayınlanmış 10 kitabı ve birçok ortak kitaba katkısı bulunuyor.

İlke Bereketli

İlke Bereketli Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesidir. İngilizce ve Fransızca'dan kitap çevirileri yapan Bereketli’nin. İnsancıl, Yön, Komünist, Kitap Eki gibi dergilerde yazıları yayımlandı.

İzge Günal

1960 doğumlu olan İzge Günal, Ankara Fen Lisesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1984 mezun olmuştur. 1991 yılında Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlığını tamamlayan Günal, 1992’de Anadolu Üniversitesi’nde yardımcı doçent ve 1996’da ise doçent olmuştur. 2002’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nden profesör unvanını alan Günal, 2017 de açığa alınıp, 2018 de 701 nolu KHK ile akademiden ihraç edildi.

142 Uluslararası, 329 ulusal , 28 uluslararası dergi eklerinde yayını bulunan İzge Günal’ın, 3 kitabı, 14 kitap bölümü, 9 kitap bölümü çevirisi, 307 bildirisi ve 11 ödülü bulunmaktadır.. Çeşitli bilimsel ve mesleki derneklerde yöneticilik yapan Günal, İleri Haber’in İleri Kitap ekinde yazmaya devam etmektedir.

Kaya Özkaracalar

20 Ocak 1968, İstanbul doğumlu olan Kaya Özkaracalar, ODTÜ Siyaset Bilimi Bölümü'nden mezundur ve yüksek lisansını da aynı bölümde tamamlamıştır. Doktorasını Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nde tamamlayan Özkaracalar, Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü'nde yardımcı doçent kadrosundan öğretim üyesidir. SineGöz kolektifi bünyesinde "Akıntıya Karşı Orhan Kemal" belgeselini, 2006'da ise "Behice Boran: Son Nefesine Kadar" belgeselini çeken Özkaracalar; Antrakt, Altyazı, Geceyarısı Sineması, Popüler Sinema dergilerinde sinema yazarlığı da yapmıştır ve “Geceyarısı Sineması” ile “Seyir Dergisi” yayın koordinatörüdür. Radikal gazetesinde film eleştirmenliği ve çeşitli film festivallerinde jüri üyeliği de yapmış olan Özkaracalar, SİYAD'ın eski başkanıdır ve şu an aktif olarak İleri TV'de Ters Açı programını sunmakta ve İleri Haber'de sinema yazarlığı yapmaktadır.

Metin Çulhaoğlu

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi-İstatistik Bölümü mezunu olan yazar Metin Çulhaoğlu, 1975-1978 yılları arasında haftalık Yürüyüş dergisinde sırasıyla yazar, yazı işleri müdürü ve başyazar olarak görev yaptı. 1979 yılında yayımlanmaya başlayan Sosyalist İktidar dergisinin genel yayın yönetmenliğini üstlendi. Gelenek dergisi, BirGün gazetesi ve Sol Haber Portalı’nda yazıları yayımlandı. Öğrencilik döneminden bu yana sosyalist mücadelenin içerisinde yer alan ve halen Türkiye İşçi Partisi Merkez Komitesi üyeliği yapan Çulhaoğlu’nun marksizm ve sol siyaset üzerine çok sayıda eseri bulunuyor.

Murat Uyurkulak

Gazeteci-Yazar Murat Uyurkulak, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ve ardından sanat tarihi alanında lisans eğitimi aldı. Radikal ve BirGün gazetelerinin dış haberler bölümünde çalışan Uyurkulak’ın roman ve öykü formlarında yayımlanmış 5 kitabı bulunmaktadır ve Uyurkulak, ayrıca çevirmenlik de yapmaktadır.

Mustafa Özer

Halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF), İktisat bölümü öğretim üyesi ve ‘İktisat Teorisi’ anabilim dalı başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Mustafa Özer, lisans öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İİBF, iktisat bölümünde tamamladıktan sonra, bir süre özel bir bankada uzman yardımcısı olarak çalıştı ve 1985 yılında mezun olduğu bölüme araştırma görevlisi olarak atandı. Arkasından devlet bursu ile gönderildiği, ABD’nin, Massachusetts eyaletinin, Boston kentinde bulunan Northeastern Üniversitesindeİ; ‘Para ve Finans’ alanında master yaptı ve burada yüksek onur derecesi ile mezun oldu.  Yurda döndükten sonra, doktorasını, Anadolu Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitisünde tamamladı. 1999 yılında Doçent ve 2005 yılında da profesör oldu.

Mustafa Özer’in temel uzmanlık alanları, Ekonometri, İktisadi Krizler, Dışa Açık Makroiktisat, Para ve Finans, Türkiye Ekonomisi ile Konjonktür Dalgalanmalarıdır. Krizler ve Konjonktür Dalgalanmaları konusunda iki kitabı ve editörlüğünü yaptığı Türkiye Ekonomisi kitapları vardır. Mustafa Özer uzmanlık alanları ile ilgili yurtiçi ve yurtdışında 80’nin üzerinde makale yayınlamışıtır. Halen çok sayıda yurtiçi ve yutrdışı dergilerde editör ve hakem olarak katkı vermektedir. Ayrıca çok sayıda ululararası konferansa ya bildiri ile yada davetli konuşmacı olarak katılmış ve katılmakatdır. 

Nazır Kapusuz

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Kapusuz, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Kalkınma İktisadi ve İktisadi Büyüme Bölümü’nde tamamladı. Uzun yıllardır banka ve banka dışı finans sektörlerinde çalışmakta olan Kapusuz’un, özellikle sosyal politika alanında detaylı çalışmaları bulunmaktadır.

Nurettin Abacıoğlu

Prof. Dr. Nurettin Abacıoğlu lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı.  Doktorasını Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda yapan Abacıoğlu’nun akademik kariyerinde Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanlığı da bulunmaktadır. Çok sayıda bilimsel makaleye imza atan Abacıoğlu, halen, Yakın Doğu Üniversitesi’nde akademisyen olarak, ayrıca Girne Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin kurucu dekanı olarak görev yapmaktadır.

Onur Emre Yağan

Siyasetçi ve gazeteci olan Onur Emre Yağan, 1990’ların ilk yarısından bu yana sosyalist mücadele içinde yer alıyor. 2012 yılında soL’da gazeteciliğe başlayan Yağan, 2014 yılından bugüne İleri Haber’de köşe yazarlığı yapıyor. Yağan’ın Türkiye’nin Laiklik Kavgası ve Sosyalizmin Yön Arayışı isimli kitaplarda makaleleri yayınlandı.

Özgür Derya

1973 yılında Elazığ Maden’de doğan Özgür Derya mühendistir. Patika, Evrensel Kültür, Sanat ve Hayat gibi dergilerde şiir ve edebiyat eleştirileri yayımlanan Derya’nın Sendika.org, Radikal İki gibi platformlarda politika, müzik üzerine yazıları yayımlandı. 1994- 2001 yılları arasında çeşitli gruplarda bas gitar ve klasik gitar çalan Derya, halen Ankara’da yaşıyor.

Özgür Dirim Özkan

ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nde lisans eğitimi alan Özgür Dirim Özkan, Kentsel Politika Planlaması ve Yerel Yönetimler Bölümü’nde ise yüksek lisans yaptıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Antropoloji'de doktorasını tamamlamıştır. On yıl kadar akademisyenlik yaptıktan sonra on yıldır bağımsız uzman olarak farklı konularda saha çalışmaları yapan Özkan, Saraybosna'da yaşamakta, Balkanlar ve Doğu Avrupa siyaseti dışında güncel sosyolojik konular üzerine de yazmaktadır.

Özgür Urfa

Özgür Urfa yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmakta olan Urfa, ayrıca Adalet İçin Hukukçular, Çağdaş Hukukçular Derneği, Çağdaş Avukatlar Grubu ve İstanbul Barosu İnsan Hakları Merkezi üyesidir. Özgür Urfa, Hukuk Ötesi internet sitesinin de yazarlarındandır.

Öznur Özkaya

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü'nü bitiren Öznur Özkaya’nın çeşitli edebiyat dergilerinde şiir ve öykü çevirileri ile eleştiri yazıları yayınlanmıştır. Çevirmen olan Özkaya’nın çeviri kitapları arasında Bingo'nun Koşusu (Hitkitap), Paris Mimarı (Yabancı Yayınları), Kırık Dökük (Yabancı Yayınları), Yıldız Gemisi Askerleri (İthaki Yayınları), Kusursuzlar (Yabancı Yayınları), Gökkuşağının Ardında (Yabancı Yayınları), Yedi Korku (Dedalus Kitap), Poe Tüm Hikayeleri (Ren Kitap) bulunmaktadır. 

Pınar Dinç

Pınar Dinç yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmakta olan Dinç, ayrıca Adalet İçin Hukukçular üyesi; Dev Yapı-İş Sendikası ve İşçi TV’nin avukatıdır.

Selda Salman

Erzincan Milliyet Anadolu Öğretmen Lisesi’nden 2012 yılında mezun olan Selda Salman, 2019 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2017 yılından itibaren İleri Haber’de çocuk kitapları tanıtan Salman, 2018’de basılan "Kim Demiş Ki Ben Yapamam" isimli kitapta Jale İnan'ın öyküsünü yazmıştır.

Süleyman Hacıbektaşoğlu

1970 Trabzon doğumlu olan Süleyman Hacıbektaşoğlu, Selçuk Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunudur. 10 yıl boyunca turizm emekçiliği yaptıktan sonra belediyeden işçi emeklisi olan Hacıbektaşoğlu TKP’de yıllarca il başkanlığı yapmış; çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları yayımlanmıştır. Şimdi çay üreticisi ve çiftçi olarak çalışmaktadır.

Zafer İlken

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği tamamlayan Prof. Dr. Zafer İlken, yüksek lisans ve doktora eğitimini ise İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamladı. 1992 yılında kurulan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün 2006-2010 yılları arasında rektörlüğünü yapan İlken, 2012 yılında emekli oldu.

Zafer Köse

Öğrencilik hayatına, bir işçi ailesinin çocuğu olarak dokuz yıl yaşadığı Almanya'da başlayan Zafer Köse, 1992'de Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu.

Birgün, Vatan, Cumhuriyet, Radikal, Sol, Yurt gazetelerinde ve internetteki İleri Haber, Kitap Eki, Eleştirel Kültür gibi yayınlarda kitaplar üzerine yazan Köse’nin ayrıca, deneme ve öyküleri Maviada, Sanat Cephesi, Nikbinlik, Lacivert, Edebiyat Nöbeti, Bağlaç, Bavul dergilerinde yayınlandı.

Evin Yolu kitabındaki bir öyküsü "Sınır Tanımayan Kelimeler" (Words Without Borders) oluşumu için İngilizceye çevrildi.

Zülfü Livaneli’yle nehir söyleşi kitabı ‘’Livaneli’nin Penceresinden’’, Temmuz 2019’da Doğan Kitap tarafından yayınlandı. Ayrıca; Kuş Sesleriyle, Yıllarca, Fabrika Yolu, Sarsılmak, Son Ozan, Evin Yolu, Söz İstiyorum adlı kitapları vardır.