İftar, cenaze, Kuran dinletileri: Sakarya'da 59 kişiye karantina

Kadının hastaneye gitmeden önce virüs taşıdığını bilmeden günlük hayatına devam ederek bu 14 günlük süre içerisinde iki iftar, bir cenaze ve Ramazan ayı boyunca da evlerde yapılan Kuran dinletilerine katıldığı belirlendi.12-05-2020 17:35

Sakarya’da sosyal izolasyon uyarılarına karşın günlük hayatına devam ederek 2 aile iftarı, bir cenaze namazı ve çok sayıda evde Kuran dinletisine katılan kişide koronavirüs tespit edildi. Kadının temaslı olduğu 59 kişi karantinaya alındı

Sakarya'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi sonucu pozitif çıkan bir kadının, hastaneye gitmeden önce virüs taşıdığını bilmeden günlük hayatına devam ettiği belirtildi. İki iftar, bir cenaze ve Ramazan ayı boyunca da evlerde yapılan Kuran dinletilerine katıldığı öğrenilen kadının virüs bulaştırdığı belirtilen 59 kişi için karantina uygulanması kararlaştırıldı.

Sözcü’de yer alan habere göre, Sakarya'nın Akyazı ilçesi Vakıf Mahallesi'nde yaşayan 50 yaşlarındaki bir kadının koronavirüs belirtileri ile getirildiği hastanede yapılan testlerin sonucu ‘pozitif’ çıktı.vKarantinaya alınan kadın, daha sonra yoğun bakıma kaldırıldı.

Kadının virüsü nasıl kaptığı yönündeki bilgiler (filyasyon) araştırıldığında ise dikkat çeken ayrıntılar ortaya çıktı.

İKİ İFTAR, CENAZE, KURAN DİNLETİLERİ

Kadının hastaneye gitmeden önce virüs taşıdığını bilmeden günlük hayatına devam ederek bu 14 günlük süre içerisinde iki iftar, bir cenaze ve Ramazan ayı boyunca da evlerde yapılan Kuran dinletilerine katıldığı belirlendi.

Kadının birlikte yaşadığı 3 kişiyle birlikte virüs bulaştırdığı belirtilen 59 kişi için karantina uygulanması kararlaştırıldı.

MAHALLELERDE DE KARANTİNA UYGULANABİLİR

Öte yandan kadının yaşadığı ve virüs bulaştırdığı mahallelerde 14 günlük karantina uygulamasının gündemde olduğu öğrenildi.