İETT şoförlerine tıraş zorunluluğu getirildi

İETT personeline tıraş olma zorunluluğu getirildi. Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, "Personelin cilt hastalığı gibi doktordan sakal tıraşı bırakması yönünde aldığı rapor dışından tüm personelin sakal tıraşlı çalışması gerekmektedir" denildi.19-09-2019 22:39

İETT Genel Müdürlüğü, sakallı bir özel halk otobüsü şoförü hakkında yapılan şikayet sonrası tüm şoförlere tıraş olma zorunluluğu getirdi.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; cilt hastalığı olmayan şoförlere tıraş zorunluluğu getirildi.

İETT Genel Müdürlüğü’nün açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Konu ile ilgili yapılan incelemede şoför personellerin kılık kıyafeti İETT araçları için Toplu İş Sözleşmesine göre, özel halk otobüs araçları için ise Özel Halk Otobüs Yönergesine göre belirlenmektedir. Bu kapsamda yaz sefer saati uygulamasında kravat takılmadığı bunun dışında kış sefer saati uygulamasında kravat takılması zorunludur. Bere takılmasında her hangi bir engel bulunmadığı, ancak personelin cilt hastalığı gibi doktordan sakal tıraşı bırakması yönünde aldığı rapor dışından tüm personelin sakal tıraşlı çalışması gerekmektedir.” (abc)