İddialar doğrulandı: Sezgin Baran Korkmaz, AKP'li Korkmaz Karaca'ya araç tahsis etmiş!

KRT TV’de canlı yayına bağlanan Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Karaca ile görüştüğünü ve Karaca’nın iddiaları doğruladığını açıkladı.24-06-2021 15:39

İleri Haber

Gazeteci Saygı Öztürk, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca’nın, Sedat Peker’in “Sezgin Baran Korkmaz’ın verdiği aracı kullandı” iddiasını doğruladığını duyurdu.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca’nın, Sezgin Baran Korkmaz tarafından tahsil edilen aracı kullandığını iddia etmişti. Peker, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenerek, “Eğer namusun varsa Korkmaz Karaca’yı da gözaltına aldırsana. Kendisi AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, ayrıca da Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politika Kurulu Üyesi. Süslü Sülüman, bu şahıs Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisine hediye ettiği Audi a8 arabayı kullanıyordu. Bu olaylar karışınca arabayı Sezgin Baran Korkmaz’ın Sancaktepe’deki Biofarma isimli ilaç fabrikasına yollayıp bıraktı” ifadelerini kullanmıştı.

KRT TV’de canlı yayına bağlanan Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Karaca ile görüştüğünü ve Karaca’nın iddiaları doğruladığını açıkladı.

Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

“Sezgin Baran Korkmaz’ın araç tahsis ettiği iddiasını doğruluyor. Ben onların araç kiraladığı şirketin, Sezgin Baran Korkmaz’a verdiği aracı aldım kullandım diyor. Ama ‘benzinini falan kendim koydum’ diyor. Yaklaşık 2-3 ay kullandığını, o süre içinde aracın arıza da yaptığını ve onu beklediğini söylüyor.”