İddia: 'İsrailli araştırma merkezi, koronavirüs için aşı geliştirdiğini açıklayacak'

Ness Ziona Biyolojik Araştırma Enstitüsü'nden bilim insanlarının önümüzdeki günlerde koronavirüs aşısı üzerindeki çalışmalarını tamamladığını açıklamalarının beklendiği kaydedildi.11-03-2020 23:50

İsrail merkezli bir araştırma merkezinin, koronavirüs tedavisi için bazı testlerin ardından aşı geliştirdiğini açıklayacağı öne sürüldü.

Haaretz gazetesi, İsrail merkezli bir araştırma merkezinin, yapılacak bazı testlerin ardından yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) tedavisi için aşı geliştirdiğini açıklayacağını öne sürdü.

‘ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANACAK’

Gazetede yer alan haberde, Ness Ziona Biyolojik Araştırma Enstitüsü'nden bilim insanlarının önümüzdeki günlerde koronavirüs aşısı üzerindeki çalışmalarını tamamladığını açıklamalarının beklendiği kaydedildi.

​‘ÖNEMLİ ATILIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ’

İsrail Sağlık Bakanlığı kaynakları da bilim insanlarının son dönemde koronavirüsün biyolojik mekanizmasını ve niteliklerini anlama konusunda daha iyi teşhis yeteneği, vakalar antikor üretimi ve aşı geliştirme de dahil olmak üzere önemli bir atılım gerçekleştirdiğini belirtti.

ÜLKEDEKİ VAKA SAYISI 70

Sağlık Bakanlığı, dün ülkede koronavirüs görülen kişi sayısının 70'e yükseldiğini duyurmuştu.