İddia: Damat yeni kabinede yok

Bir süredir kamuoyunda konuşulan kabine değişikliğinde sona gelindiği iddia edildi.23-07-2019 08:39

Kamuoyunda konuşulan kabine değişikliğinde sona gelindiği, dört bakanın yeni kabinede olmayacağı iddia edildi.

Bir süredir AKP örgütleri ve milletvekillerini dinleyen Erdoğan tabandan gelen tepkileri de dikkate alarak Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ı yeni kabineye almayacağı düşünülüyor.

Yeniçağ'dan Muharrem Kılıç'ın haberine göre, gitmesine kesin gözü ile bakılan bakanlar arasında Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de olduğu söyleniyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun durumu hala belirsizliğini korurken AKP tabanı tarafından sevilmesi Erdoğan’ın dikkate alacağı bir durum olarak görünüyor.

Kabine üyeleri için yaptırılan anketler ve bakanların performans değerlendirmesi Erdoğan tarafından incelendikten sonra yaptığı istişareler sonucu ortaya çıkan tablodan hiç memnun olmadığı sızan bilgiler arasında.

Aslında kabine değişikliği için Erdoğan’ın listeyi hazırladığını, uygun bir zamanı beklediğini söyleyen AKP’li yetkililer, değişiklik dört bakan ile kalmayabilir. Bir kaç isim dışında yeni bakanlar kurulu listesi ile karşılaşılabilir.