İçişleri Bakanlığı'ndan genelge: Berber, güzellik salonu ve kuaförler nasıl çalışacak?

İçişleri Bakanlığı 'normalleşme' sürecinde pazartesi günü açılacak olan kuaförler, berberler ve güzellik salonları için bir genelge yayınladı.06-05-2020 19:07

Pazartesi günü açılacak olan berber, güzellik salonu, kuaförler, 09.00-21.00 saatleri arasında faaliyet yürütebilecek. Berber, güzellik salonu, kuaförlerde, müşterilere, randevu sistemiyle hizmet sunumu esas olacak. Bu iş yerlerinde çalışanlar muhakkak surette maske kullanacak, müşteriler ise işlem süresince maske kullanacak ancak yapılacak işleme göre müşteriler maskeyi çıkarabilecek.

İçişleri Bakanlığı 'normalleşme' sürecinde pazartesi günü açılacak olan kuaförler, berberler ve güzellik salonları için bir genelge yayınladı. İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre, pazartesi günü açılacak olan berber, güzellik salonu, kuaförlerin, 09.00-21.00 saatleri arasında faaliyet yürütebileceği; buralarda müşterilere, randevu sistemiyle hizmet sunumu esas olacağı belirtildi. Ayrıca, bu iş yerlerinde çalışanlar muhakkak surette maske kullanacağı, müşteriler ise işlem süresince maske kullanacağı ancak yapılacak işleme göre müşterilerin maskeyi çıkarabileceği öngörüldü.