İçişleri Bakanlığı polis şiddetini savundu, TELE 1'i hedef gösterdi: 'Provokatif kampanya'

Görüntüler için “provokatif kampanya” ifadelerini kullanan Çataklı, “Emniyet teşkilatımızı yıpratmaya yönelik bir takım görseller paylaşılmakta, bu teyitsiz görüntüler basın yayın kuruluşlarınca kamuoyuna servis edilmektedir” dedi.25-05-2020 19:36

İleri Haber

Tekirdağ’ın Çorlu ve İstanbul’un Kadıköy ile Zeytinburnu ilçelerindeki polis şiddetine ilişkin bir açıklama yapan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, ilişkin “maksadı bilinen provokatif kampanyalar” diyerek polis şiddetini savunurken, TELE 1’i de hedef gösterdi.

Türkiye bugün üç yerdeki polis şiddeti görüntüleriyle sarsıldı. Tekirdağ’ın Çorlu, İstanbul’un Kadıköy ve Zeytinburnu ilçelerinde polislerin yurttaşlara şiddet gösterdiği görüntüler kamuoyu gündemine bomba gibi düştü.  Çeşitli illerden, vatandaşlar tarafından çekilerek sosyal medyada paylaşılan, polis şiddeti içeren videolar ise İçişleri Bakanlığı’nı rahatsız etti. Görüntülere ilişkin Bakanlık sözcüsü İsmail Çataklı, sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı.

Görüntüler için “provokatif kampanya” ifadelerini kullanan Çataklı, “Emniyet teşkilatımızı yıpratmaya yönelik bir takım görseller paylaşılmakta, bu teyitsiz görüntüler basın yayın kuruluşlarınca kamuoyuna servis edilmektedir” dedi.

TELE 1’İ HEDEF GÖSTERDİ

Polisin yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını dönemindeki çalışmalarına atıfta bulunan Çataklı, özellikle “polis zorbalığı” ifadesi kullanan TELE 1 televizyonunu hedef aldı.

Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak, kolluk kuvvetlerinin işlediği suçların titizlikle takibinin yapıldığını öne süren Çataklı, “maksatlı yıpratma çalışmaları” dediği paylaşımlar ve yayınlar için hukuksal mücadeleye başlayacakları tehdidinde bulundu.