İBB'ye ait Halk Ekmek büfesinde yangın

Halk Ekmek büfesinin tamamen kullanılamaz hale gelmesine sebep olan yangına ilişkin soruşturma başlatıldı.07-05-2021 08:15

İstanbul'un Bakırköy ilçesinde bulunan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan bir Halk Ekmek büfesinde yangın çıktı. Halk Ekmek büfesi tamamen kullanılamaz hale geldi.

Kartaltepe Mahallesi Olgunlar Sokak'ta bulunan büfe saat 03.00 sularında yanmaya başladı. Alevler kısa sürede tüm büfeyi sardı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına alarak söndürdü.

Yangını haber alarak olay yerine gelen büfe sahibi Mithat Ali Yanbeyli de polis ve itfaiye ekiplerinden bilgi aldı. Yanbeyli, "Hiç bilgim yok, evdeydim. Arkadaşlar haber verdi. Daha yeni geldim. Halk Ekmek satış yeri olarak kullanıyorum. İçeride kimse yoktu, kapatmıştık. Saat 19.00 gibi mesaimiz bitiyor. Mesaiden sonra kapattık" dedi. Yangına ilişkin inceleme başlatıldı.

Halk Ekmek büfeleri, daha önce de AKP'li belediyelerin büfelerin kurulmasını engellemesi ve kaldırılması girişimleriyle gündeme gelmişti.  (DHA)

[ih