İBB'nin İSBAK şirketine atanan genel müdür aktrol çıktı

İBB şirketlerinden İSBAK'ın başına atanan M. Bahaddin Yetkin'in dikkat çeken sosyal medya paylaşımları ortaya çıktı. Yetkin, bunun ardından Twitter hesabını kapattı.08-08-2019 19:02

İBB iştirakı olan İSBAK’ın başına getirilen M. Bahaddin Yetkin’in 2011’de AKP’den milletvekili aday adayı olduğu, sosyal medyadan “ezan ıslıklandı” yalanını yaydığı ve muhalefet liderlerine hakaret içeren paylaşımları beğendiği ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin üst düzey kadrosunu basına tanıttı. Kadro içerisinde en dikkat çeken isim ise İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.’nin (İSBAK) başına getirilen Bahaddin Yetkin oldu.

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın belediye başkanlığı döneminde Şanlıurfa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan M. Bahaddin Yetkin, İBB şirketi İSBAK A.Ş.Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atandı.

Yetkin’in 2011 genel seçimlerinde AKP’den Şanlıurfa Milletvekilliği için aday adayı olduğu öğrenildi. Yetkin, 12 Haziran 2011 tarihli seçim öncesi aday adaylığı açıklamasında şu ifadeleri kullanmış:

“Sivil toplum Örgütü hizmetlerine verdiğim önemle, yoğun tempolu iş hayatımın yanı sıra Şanlıurfa Genç MÜSİAD Yürütme kurulu üyeliği ve Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan yardımcılığı konumunda 2004 yılı ile 2007 yılları arasında hizmet verdim. Siyasal alanda 2005 2006 yılları arasında AK Parti Şanlıurfa Gençlik kolları Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüm. Şu andan itibaren AK PARTİ Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olduğumu saygıdeğer milletimin önünde ilan ediyorum.”

MÜSİAD’ın yönetiminde de görev aldığı görülen Yetkin’in Ayasofya Müzesi’nin cami olarak ibadete açılması için yapılan sosyal medya kampanyasına da “Milyonlarca müslüman diyoruz. Hiç bir hükmümüz yok. Kendi toprağımızda kapatılan camimizi açamıyoruz. Ama dünyanın bir ucundan bir kafir çıkıyor, Ayasofya’nın kapalı oluşundan kendine bir umut çıkarıyor. Ayasofya bir camiden çok daha ötedir.” ifadeleriyle destek verdiği ortaya çıktı.

İSMAİL AĞA VE CÜBBELİ AHMET HOCA

Yetkin'in Twitter hesabında ise dikkat çekici paylaşımlar bulunuyor. Yetkin'in Cübbeli Ahmet Hoca ve İsmailağa cemaatinin önemli isimlerinin paylaşımlarını düzenli aralıklarla beğendiği görüldü.

8 MART YALANI

Yetkin'in beğendiği paylaşımlar arasında Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'e ağır hakaretler içeren videolar bulunuyor. Ayrıca Yetkin, 8 Mart Kadınlar Günü'nde ezanın ıslıklandığı yalanını da paylaşarak yayılmasına katkıda bulunmuş. Yetkin, İSBAK Genel Müdürlüğü'ne getirilmesinin ardından paylaşımlarının çoğunu sildi ancak beğenilerini kaldırmayı unuttu. (BirGün)

Yetkin, kimliğinin açığa çıkması üzerine sosyal medya hesaplarını kapattı.