İBB'den Esenler otogar yönetimine ihtarname: 3 gün süreniz var

İBB, sözleşmesinin bitmesine rağmen Bayrampaşa’daki Esenler Otogarı'nın işletmesini devretmeyen yönetime, otogarın üç gün içinde boşaltılması için ihtarname gönderdi.25-08-2019 14:04

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sözleşmesinin bitmesine rağmen Bayrampaşa’daki Esenler Otogarı'nın işletmesini devretmeyen Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği ile Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.’ye ihtarname gönderdi. Otogarın üç gün içinde boşaltılması gerekiyor.

Birgün'ün haberine göre, İstanbul’da uzun süredir tartışma konusu olan Esenler Otogarı’nın otoparklarının kısa süre önce İBB şirketlerinden İSPARK’a devredilmesinin ardından bir gelişme daha yaşandı.

İBB, işletme sözleşmesi dolan otogarın işletmesinin 3 gün içinde kendilerine teslim edilmesi için mevcut yönetime ihtarname gönderdi. İhtarnamede “Tarafınızca yapılan otogar işletmeciliğinin 3 gün içinde sonlandırılarak belediyemize teslim etmeniz gerekmekte olup aksi takdirde 2886 sayılı kanunun 75. maddesine göre mülki idare amirliğince tahliye edileceksiniz” denildi.