İBB Danışma Kurulu'nda tepki çeken yandaş isimler

İBB Kültür Sanat Platformu’nun Danışma Kurulu’na yandaş Hasan Bülent Kahraman ve Rumeysa Kiger'in eklenmesi tepki çekti.20-08-2020 11:41

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kültür Sanat Platformu’nun ‘Danışma Kurulu’nu belirledi. Kurulda Sabah'ın eski yazarı yandaş Hasan Bülent Kahraman’ın ve Today's Zaman yazarı Rumeysa Kiger’in de olması tepki topladı.

TELE 1’de yer alan habere göre, Danışma Kurulu'na alınması tepki çeken Hasan Bülent Kahraman’ın 2011 yılında Sabah gazetesinde yazdığı “İstanbul’u muhafazakarlar kurtaracak” yazısı ve AKP’li Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan için yaptığı, “Beyoğlu’nu iki kuruşa içki içen lümpenlerden temizliyor” şeklindeki yorumu tepki çekmişti. Kurula atanan dikkat çekici bir isim de Today's Zaman yazarı Rumeysa Kiger oldu.

24 AĞUSTOS'TA İLK KEZ TOPLANACAKLAR

Yazar, oyuncu, sanat eleştirmeni, akademisyen ve sektörün önde gelen isimlerinden oluşan Sanat Platformu’nun “Danışma Kurulu” üyeleri, 24 Ağustos 2020 tarihinde İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilk kez bir araya gelecek.