İBB Başkanı İmamoğlu: 13,5 milyar lira kamu zararı tespit ettik

Katıldığı bir televizyon programında İBB'nin AKP döneminde 13,5 milyar lira zarar ettiğini söyleyen İmamoğlu, "Ben soruşturma açtım, İçişleri Bakanlığı da geldi bu dosyalarımıza al koydu" dedi.01-04-2021 08:46

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu KRT TV ekranlarında 'Şimdiki Zaman' adlı programa konuk oldu. 

Programda AKP dönemindeki yolsuzluklara ilişkin açıklamalarda bulunan İmamoğlu, 2016 yılında AKP ile bağı olan bir şirketin Başakşehir’de 49 milyon TL’ye aldığı bir arsayı 4 gün sonra KİPTAŞ’a 130 milyon TL’ye sattığını hatırlattı.

İmamoğlu, “4 günde 81 milyon TL. Bugünkü rakam ile 216 milyon TL, 27 milyon dolar… AKP ile bağı olan şirketin ya da kimlerin cebine gidiyorsa” dedi.

'BAKANLIK DOSYALARIMIZA EL KOYDU'

İmamoğlu öte yandan İBB'nin AKP döneminde 13,5 milyar lira zarar ettiğini söylerken şu ifadeleri kullandı:

“Geçmiş dönemlere ilişkin 50 soruşturma dosyasında 13.5 Milyar TL kamu zararı tespit ettik. Başakşehir’de çok tatlı bir dosya, üzerine pudra şekeri bile dökmene gerek yok. Ben soruşturma açtım, İçişleri Bakanlığı da bu dosyalarımıza el koydu. ‘Sen araştırmazsın ben daha iyi araştırırım’ diyor."

PARA KİMİN CEBİNE GİDİYOR?

“Para kimin cebine gidiyor?” sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, “AK Parti ile bağı olan o şirketin cebine gidiyor ya da kimlerin gidiyorsa... Soruşturma dosyalarımızdan biri bu. Ben soruşturma açtım, İçişleri Bakanlığı da geldi bu dosyalarımıza al koydu. ‘Sen araştırmazsın ben daha iyi araştırırım’ diyor” şeklinde konuştu.