Hürriyet gazetesi Washington temsilcisi Tolga Tanış görevinden alındı

Hürriyet gazetesinin Washington temsilcisi Tolga Tanış'ın görevinden alındığı, yerine Cansu Çamlıbel'in getirildiği bildirildi.10-01-2017 14:23

Son günlerde Fethullah Gülen cemaatine yönelik operasyonlarda üst düzey isimleri gözaltına alınan Doğan medyasının öne çıkan yayın organı Hürriyet'te Tolga Tanış'ın görevine son verildi. 

7 yıldır Hürriyet'in temsilciliğini yapan Tolga Tanış'ın yerine Cansu Çamlıbel'in bu görevi sürdüreceği belirtildi.

T24'ten Ali Aslangül'ün haberine göre, Tolga Tanış, İstanbul'a dönüş yaparak yine Doğan Medya Grubu'nda çalışmaya devam edecek.

Tolga Tanış, geçtiğimiz aralık ayındaki bir yazısında, Türkiye'de kullanımı yasak olan ve patlayıcı yapımında kullanılan potasyum nitratların IŞİD'e satıldığını aktarmıştı. Bu yazısını ardından Tanış, yandaş medya ve yazarlar tarafından hedef gösterilmişti. 

YANDAŞ YAZARDAN AYDIN DOĞAN'A TEBRİK!

Yandaş yazar Cem Küçük ise Tolga Tanış'ın görevine son verilmesine ilişkin olarak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Aydın Doğan,Tolga Tanış'ı görevden aldı ve Washington temsilciliğine Cansu Çamlıbel'i getirdi. Kendisini tebrik ederim. Ben eğriye eğri doğruya doğru derim.Karanlık ilişkilere giren Tolga Tanış'ın görevinden alınması isabetli karardır. Bravo Aydın Bey. Cansu Çamlıbel'i çoğu zaman röportajları sebebiyle yayınlarımda takdir ettim. Yeni görevinde başarılar dilerim. Fakat Cansu Çamlıbel unutmamalı ki, Tolga gibi Türkiye-Karşıtı angajmanlara girerse aynı akıbet kendisi için de olur" ifadelerini kullandı" dedi. 

YAZIKLAR OLSUN, YUH OLSUN...

Gazeteci Ayşenur Arslan meslektaşı Tolga Tanış'ın görevinden alınmasına tepki gösterdi. Arslan şunları söyledi:

"Yazıklar olsun Aydın Doğan ve 40 yıllık arkadaşım Sedat Ergin... Tolga Tanış'ı Ak trollere kurban verdiniz ya! Yazıklar olsun, yuh olsun. Tolga Tanış son yılların en iyi gazetecilerinden biriydi... ABD'den alınıp İstanbul'a geldiğinde de, kimsenin görmediğini görüp yazdı. Okumadıysanız, Tolga Tanış'ın o son yazısını ve Potus ve Beyefendi kitabını okuyun... Kellesinin neden istendiğini anlayacaksınız..Hiç tanışmadığım genç meslektaşım Tolga Tanış ile gurur duyuyorum.. Ve onu gönderenlere bir kez daha YUH çekiyorum...Hüsnü Mahalli, Ahmet Şık, Cumhuriyet'teki dostlar tutuklu.Tolga Tanış atıldı. Bu medyanın yöneticileri size de yazıklar olsun"

Tolga Tanış ise Twitter hesabı üzerinden "Değerli dostlar, destek mesajlariniz için teşekkür ederim" mesajını yayınladı.