Hukuksuzca gözaltına alınanlar arasında Covid-19'a yakalananlar var!

Hatay'da herhangi bir gerekçe gösterilmeden gözaltına alınan ve aralarında Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay İl Yöneticisi ve Hatay Milletvekili Barış Atay’ın özel danışmanı Kışlakçı’nın da bulunduğu yurttaşlara dönük hukuksuz uygulamalar devam ediyor.31-10-2020 18:42

İleri Haber

Aralarında Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Barış Atay'ın Özel Danışmanı ve Hatay İl Yöneticisi Şahin Kışlakçı'nın da bulunduğu yaklaşık 100 kişi hiçbir gerekçe gösterilmeden 28 Ekim'de gözaltına alınmıştı. Halkın Hukuk Bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre gözaltına alınan kişiler arasında yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkanlarlar da var. 

3 KİŞİNİN TESTİ POZİTİF

Edinilen bilgilere göre, gözaltına alınan 3 kişinin ailesine Covid-19 testinin pozitif çıktığı bilgisi verildi. Halkın Hukuk Bürosu yaptığı açıklamada, gözaltındaki insanların sağlığından İstanbul Emniyetinin sorumlu olduğunu belirterek, “Hatay'dan gözaltına alınan Erhan Arslan'ın Covid-19 testinin pozitif çıktığı bilgisi mesajının telefona iletildiğinin bilgisi ailesi tarafından iletildi. Covid-19 hastası Erhan Arslan onlarca kişiyle birlikte emniyette tutulurken hem kendi hem de birlikte gözaltında tutuldukları onlarca kişinin sağlığı tehlikeye atılmaktadır. Gözaltındaki Özgür Karakoç'un da Covid19 testinin pozitif çıktığı ailesine bildirilmiş. Gözaltında pozitif çıktığı bildirilen üçüncü vaka. Gözaltındaki insanların sağlığı İstanbul Emniyeti ve Savcılığının keyfiyetiyle tehlikeye atılmaktadır” ifadelerini kullandı.