Hrant Dink katledilişinin 13. yılında vurulduğu yerde anılacak

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, katledilişinin 13’üncü yılında vurulduğu yerde anılacak. 18-01-2020 10:51

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de tetikçi Ogün Samast tarafından öldürülmesinin üzerinden 13 yıl geçti. Hrant Dink için her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Ocak günü, öldürüldüğü yerde, eski Agos gazetesinin bulunduğu Sebat Apartmanı önünde anma gerçekleştirilecek. Dink’in vurulduğu saat olan 15.00’da başlayacak anmanın bu yılki başlığı “Utanmak için geç değil.”

Hrant Dink Vakfı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Her kesim, her canlının yaşam hakkına saygılı, çok dilli, çok kültürlü, çok renkli bir toplum olarak yaşamak istiyoruz” mesajıyla anma için çağrı yaptı.

HRANT’IN ARKADAŞLARINDAN ÇAĞRI: UTANMAK İÇİN GEÇ DEĞİL

 Hrant’ın Arkadaşları da yaptıkları çağrıda, “Onüçüncü yıl... Utanmak için geç değil... 19 Ocak saat 15.00’de onu vurdukları yerdeyiz. Agos’un önündeyiz. #BuradayızAhparig” dedi.

Hrant Dink için ayrıca yarın saat 12.00’de Balıklı Mezarlığı’ndaki kabri başında da anılacak. Anma öncesinde Bakırköy Surp Asdvadadzni Kilisesi’nde Hokehanikst duası gerçekleştirilecek.