House of Cards sona erecek

Çocuğa yönelik cinsel istismar açıklamasıyla gündeme oturan aktör Kevin Spacey’nin başrolünde oynadığı dizi 'House of Cards’ sona erecek.31-10-2017 08:52

ABD merkezli online dizi ve film yayımcısı olan Netflix , başrolünde Kevin Spacey'nin oynadığı 'House of Cards' dizisini 2018'de yayımlanacak altıncı sezonunun ardından sona erdireceğini açıkladı.

Kevin Spacey ile ilgili cinsel istismar suçlamalarından ötürü büyük rahatsızlık duyulduğu ancak diziyi bitirme kararının aylar önce alındığı aktarıldı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, diziye neden son verme kararının alındığı ise açıklanmadı.

Kevin Spacey, Frank Underwood adlı Amerikalı siyasetçiyi canlandırdığı dizide Robin Wright ile başrolü paylaşıyor.

2013 yılında başlayan dizi şimdiye kadar 33 dalda Emmy ve 8 dalda Altın Küre ödüllerine aday gösterilmiş; Kevin Spacey ve Robin Wright dizideki performansları ile Altın Küre kazanmışlardı.

Spacey açıklamasında "Anthony Rapp’in oyunculuğuna büyük bir saygı ve hayranlık duyuyorum. Kendisinin hikayesini dinlediğimde dehşete düştüm. Dürüst olmam gerekirse 30 seneyi geçkin bir süre önce yaşanan bu olayı hatırlamıyorum. Ancak olaylar dediği gibi geliştiyse kendisine çok sarhoş olduğum bir andaki bu davranışlarımdan ötürü en samimi özürlerimi borçluyum" demişti.