Hopa'da çay üreticilerinden ÇAYKUR fabrikası önünde eylem: Taleplerin karşılanması için süre verildi

Diğer tarım sektörlerinde olduğu gibi çay üreticilerinin de sorunları artarak devam ediyor. Artvin’in Hopa ilçesinde çay üreticileri ÇAYKUR fabrikası önünde bir eylem yaptı.25-05-2021 17:20

İleri Haber

Hopa’da çay üreticileri ÇAYKUR fabrikası önünde eylem yaparak, taleplerini dile getirdi. Kontenjanın 30 kilograma çıkarılması, randevulu sistemde 2 gün kontenjansız çay satılması ve özel sektörün 3 bin 500 liranın altında çay alınmaması için uyarılmasını isteyen üreticiler, taleplerinin karşılanması için süre verdi.

Diğer tarım sektörlerinde olduğu gibi çay üreticilerinin de sorunları artarak devam ediyor. Artvin’in Hopa ilçesinde çay üreticileri Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) fabrikası önünde bir eylem yaptı.

Burada taleplerini dile getiren üreticiler, daha sonra 10 dakika transit yolu kapattı. Üreticiler taleplerinden herhangi birinin karşılanması için Perşembe gününe kadar süre tanıdı. Bu sürede taleplerinin karşılanmaması durumunda ise üreticiler, eylemlerinin büyüyerek devam edeceğini belirttiler.

Üreticilerin talepleri ise şöyle:

Kontenjanın 30 kilograma çıkarılması,

Randevulu sistemde 2 gün kontenjansız çay satılması,

Özel sektörün 3 bin 500 liranın altında çay alınmaması…