Hızlı trenin trafiği İBB’nin ilahiyat mezunu eski mezbaha görevlisine emanet

İBB'nin ilahiyat mezunu eski mezbaha görevlisi, TCDD Destek Hizmetleri'ne açıktan memur olarak atanmasından 6 gün sonra şube müdürü yapıldı; ardından ise Trafik ve İstasyonlar Daire Başkanı oldu.22-10-2019 10:20

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) eski personeli ve İlahiyat Fakültesi mezunu olan Abdullah Özcanlı, önce TCDD Destek Hizmetleri'ne açıktan memur olarak atandı. Atamadan 6 gün sonra şube müdürü yapılan Özcanlı, 19 Eylül'de ise Trafik ve İstasyonlar Daire Başkanı oldu.

TCDD'de hızlı tren trafiği İlahiyat Fakültesi mezunu Abdullah Özcanlı'ya emanet edildi. 1996 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitiren Abdullah Özcanlı, belediyede mezbaha görevlisi olarak işe başladı.1971 doğumlu Özcanlı daha sonra belediye şirketlerinden BELBİM ve METRO İstanbul'da görev yaptı. 

Sözcü'de yer alan habere göre, Özcanlı İBB'den ayrılmasının ardından TCDD Vakfı ile Raytest, Sarco, Raysimaş şirketlerinde de çalıştı. 1 Ağustos 2019'da TCDD Destek Hizmetleri'ne açıktan memur olarak atanan Özcanlı, 6 gün sonra da şube müdürü yapıldı.

Özcanlı, 19 Eylül'de ise Trafik ve İstasyonlar Daire Başkanı oldu.