Hindistan'dan bir rekor daha: Bir günde 90 binden fazla vaka

Hindistan bir kez daha dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı rekorunu kırdı. Ülkede bir günde 90 bin 632 yeni vaka tespit edildi.07-09-2020 11:11

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp dünyanın dört bir yanına yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında dünya genelinde vaka sayısı 27 milyonu aşarken, Hindistan'dan bir rekor daha geldi.

Daha önce bir günde 78 bin vaka tespit edilen ülkede, 24 saat içinde 90 bin 632 vaka kaydedilerek bir rekor daha kırıldı.

Hindistan ayrıca, 4.204.613 vaka sayısı ile dünyadaki en büyük ikinci doğrulanmış vaka sayısına sahip.

VAKA SAYILARINDAKİ ARTIŞA RAĞMEN METRO KULLANIMA AÇILDI

Öte yandan Hindistan, koronavirüs vakalarında yaşanan artışa rağmen günlük yaklaşık 2.7 milyon yolcu taşıyan başkent Yeni Delhi’deki metro hatlarını yeniden hizmete açtı.

Yeni Delhi Televizyonunun (NDTV) haberine göre, günlük yaklaşık 2,7 milyon yolcu taşıyan metro ağına binecek yolcuların yeni açıklanan kurallara göre, vücut sıcaklığı tarama, sosyal mesafe şartı, daha az nakit para kullanımı gibi bazı salgınla mücadele tedbirlerine uyması gerekiyor.

Metro istasyonlarında Covid-19 önlemlerine uyulup uyulmadığı kameralar ve yerleştirilen çeşitli elektronik ekipmanla takip edilecek. Salgının yoğun olduğu bölgelerdeki metro durakları ise bir süre daha kapalı tutulacak.

Başkentteki metro ağını takiben bazı kentlerde de metro hatları hizmete girecek.