'Hiçbir şey olmamışsa kesinlikle bir şey oldu' sözlerini inkar etti: 'İspatlarlarsa istifa ederim'

31 Mart sürecinde AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un sarf ettiği "Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu" gündem olmuştu. Yavuz, bu sözlerini inkar etti.09-02-2020 20:34

İleri Haber

"Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu" sözleriyle 31 Mart-23 Haziran sürecinin en çok konuşulan isimlerinden olan AKP’li Ali İhsan Yavuz, bu sözlerini inkar etti. Yavuz, “Bana birisi ispat etsin, ben istifa edeceğim” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul’u kaybeden AKP eliyle Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) seçim iptali kararı aldırılmış ve 23 Haziran’da tekrarlanan seçimde AKP yine kaybetmişti. İptal sürecinde rol oynayan AKP’lilerden biri olan partinin Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un da sarf ettiği "Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu" gündem olmuştu.

KENDİ SÖZLERİNİ İNKAR ETTİ

AKP Adapazarı İlçe Teşkilatı’nın düzenlemiş olduğu ‘Teşkilat Buluşması’ programına katılan Yavuz, kendisine atfedilen sözü Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) ürettiğini, böyle bir sözün olmadığını öne sürdü. Yavuz, "Ne oluyor bilmiyorum hani bana atfedilen meşhur bir söz var ya; hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu diye. Bunu da CHP’liler üretti, ben ses çıkartmıyorum diye bakmayın. Burada da söylüyorum eğer benim böyle bir sözüm varsa, gocunduğum için söylemiyorum çok da hoşuma gidiyor ve gıda da alıyorum açıkçası. Çünkü bunlarla uğraşsınlar yani sakız lazım, biz de işimizi yapalım. Ama bunu kendileri ürettiler, yok böyle bir söz. Bana birisi ispat etsin, ben istifa edeceğim. Ama eğer CHP ispat edemeyecek ise ve istifa edeceklerse onlardan bir tane ayakta kalmaz, hepsi düşmüş olur" şeklinde konuştu.