Hekimlerin 'hastanemi kapatma' eylemine polis saldırısı: Gözaltılar var

Ankara'da 'hastanemi kapatma’ çağrısıyla Numune Hastanesi önünde eylem yapanlara polis saldırdı, 3 kişi gözaltına alındı.14-11-2018 14:13

Ankara'da Bilkent ve Etlik Şehir Hastanelerinin açılacağı gerekçesiyle birçok hastanenin kapatılmasına tepki göstermek isteyenlere polis saldırdı, 3 kişi gözaltına alındı.

Sağlık örgütleri, sendikalar, meslek odaları ve siyasi partilerin bir araya geldiği Hastanemi Kapatma Ankara Platformu, kapatılacak hastanelerden biri olan Numune Hastanesi önünde toplandı. Basın açıklamasından yarım saat önce hastane önünde toplananlar ile emniyet güçleri arasındaki müzakereden sonuç çıkmayınca polis eyleme saldırdı. Ankara Tabip Odası Başkanı Vedat Bulut, saldırının nedeninin “Numune Hastanesi Başhekiminin eyleme müsaade etmemesi ve şikayet etmesi” olduğunu söyledi.

3 GÖZALTI

TTB Eski başkanı Beyazıt İlhan gözaltı aracına alındıktan bir süre sonra serbest bırakıldı. Numune Hastanesinden Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu önüne doğru geçen gruba polisin tekrar saldırısı sonucu yeniden gözaltı yapıldı.

Evrensel’in aktardığı habere göre TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Erşat Akyazılı, Halkevleri Üyesi Hadi Sinan İskit ve ismi öğrenilemeyen bir ambulans çalışanı gözaltına alındı ve işlemleri yapılmak üzere emniyete sevk edildi.