HDP'li Taşdemir: Ağrı'da test sonuçları bir hafta, 10 günde çıkıyor

HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, Ağrı’da PCR testi sıkıntısı yaşandığını ve test sonuçlarının bir hafta 10 günde çıktığını açıkladı. Taşdemir, Ağrı'da vaka sayıların hızla arttığına da dikkat çekti23-08-2020 17:46

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile Ağrı’daki sağlık sistemindeki yetersizliklere dikkat çekerken test sonuçlarının bir hafta 10 günde çıktığını dile getirdi.

Dirayet Dilan Taşdemir, Ağrı’da vaka sayılarının hızla arttığını belirterek Ağrı’da test sıkıntısı yaşandığına dair yurttaşlardan şikayetler aldığını belirtirken, Ağrı’da PCR testi sıkıntısı yaşandığına dikkat çekti.

'AĞRI'DA HENÜZ BİR PANDEMİ HASTANESİ YOK VE YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ YETERSİZ'

Ağrı’nın sağlık altyapısı en zayıf olan kentlerden biri olduğunu ve buna rağmen bir tedbir alınmadığını ve Ağrı'da henüz bir pandemi hastanesinin yapılmadığını belirten Taşdemir’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Nüfusu 550 bine yaklaşan kentte henüz bir pandemi hastanesi hazırlanmış değil. Yatak kapasitesi ve yoğun bakım ünitelerinin yetersiz olduğu ilde yaygın test, hızlı tanı, uygun tedavi ve karantina uygulamalarında da sıkıntılar artmaktadır. Ağrı merkez ve tüm ilçelerde acilen sağlık altyapısının güçlendirilmesi, bir pandemi hastanesinin hazırlanması, sağlık personeli, test ve tomografi eksiği giderilerek salgınla gerçek bir mücadele dönemine girilmesi gerekmektedir.”