HDP'li Sevim Akdağ ve Hülya Ertaş tutuklandı

Gözaltına alınan HDP MYK üyesi Sevim Akdağ ile eski MYK üyesi Hülya Ertaş, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.03-02-2021 09:06

Ankara merkezli 6 kentte düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Sevim Akdağ ile eski MYK üyesi Hülya Ertaş tutuklandı.

Gözaltına alınanların, dün götürüldükleri adliyede 15 saat sonra Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından ifadeleri alındı. “Örgüt yöneticisi olmak” iddiasıyla mahkemeye sevk edilen Sevim Akdağ ve Hülya Ertaş tutuklandı.

İfadeleri alınan Parti Meclisi (PM) üyesi Narin Dönmez, eski PM üyesi Berat Kıran ile Gençlik Meclisi üyeleri Nurullah Özgün, Cengiz Fidan, Rabia Şevin Sarıbulak, Ömer Almaç ve Ramazan Toktaşer ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, HDP Gençlik Meclisi üyelerine yapılan sorgularında 25 Kasım 2018 tarihinde Diyarbakır’da gerçekleştirilen 2’nci Olağan Kongresi’ne dair yapılan telefon görüşmeleri suçlama olarak yöneltildi.