HDP'li belediye başkanı tutuklandı

Erzurum'un Karayazı ilçesinde HDP'li belediye başkanı ve meclis üyeleri sabah saatlerinde gözaltına alındı. HDP'li belediye başkanı tutuklandı.17-09-2019 14:37

Erzurum'un HDP'li Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu, 2'si belediye meclis üyesi toplam 7 kişiyle birlikte bugün sabah saatlerinde gözaltına alındı. Göksu,n tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Erzurum'da hakkında "terör örgütü üyesi olmak" gerekçesiyle verilen 7 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtayca bir süre önce onanan HDP'li Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu ile belediye meclis üyelerinin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Başkan ve meclis üyeleri Adliye'ye sevkedildi.

HDP'Lİ BAŞKAN TUTUKLANDI

Erzurum Adliyesi’ndeki işlemleri sona eren yedi kişiden altısı serbest bırakılırken, Karayazı Belediye Eşbaşkanı Göksu kesinleşen 7 yıl 6 ay hapis cezasının yüzüne okunmasının ardından tutuklandı.

Göksu'nun, Erzurum E Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüleceği belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Melike Göksu hakkında, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla verilen 7 yıl 6 ay hapis cezası bir süre önce Yargıtay tarafından onanmıştı.

Bu sabah saatlerinde de Diyarbakır’da yedi kişinin yaşamını yitirdiği patlamanın ardından tutuklanan HDP’li Kulp Belediye Eşbaşkanı Mehmet Fatih Taş görevden alınmıştı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Taş’ın yerine Kulp Kaymakamı Mustafa Gözlet kayyum olarak atanmıştı.