Erdoğan'dan yerel seçimler için kayyum tehdidi

Erdoğan konuşmasında yine ekonomik krizi 'dış güçler söylemiyle inkar ederken, Haziran Direnişi'ne de saldırdı.07-10-2018 21:05

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kızılcahamam'da toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında 2019'un Mart ayındaki yerel seçimlere ilişkin, kayyum tehdidinde bulundu.

Erdoğan, "Şimdi Mart seçimleri geliyor. Teröre bulaşmış olan bu kişiler sandıktan çıkacak olursa beklemeden, anında gereğini yapıp kayyum atarız." dedi.

KRİZE İLİŞKİN İNKAR SÖYLEMLERİNE DEVAM

AKP'nin politikalarının sonucu olarak yaşanan ekonomik krizi yine dış güçlere bağlayan Erdoğan, her fırsatta olduğu gibi Haziran Direnişi'ne saldırmaktan da geri durmadı. Erdoğan şunları söyledi:

"Yoğunlaşan ekonomik saldırıların da hedefi belli. Dikkat edin ülkemiz geliştikçe, güçlendikçe, çıkarlarını korumak için daha kararlı davrandıkça saldıraların da şiddeti artmıştır.

IMF borcunu tamamen sıfırladığımız bir dönemde gezi olaylarının başlaması tesadüf değil. Hemen bir saldırıya girdiler ve rakamlar çift haneli oldu.

24 Haziran seçimleri sonrasında kur üzerinden tetiklenen ekonomik operasyonları da tesadüf olarak görmüyoruz."

'YENİLGİNİN İTİRAFI'

HDP Kadın Meclis Sözcüsü ve Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir sosyal medya hesabından Erdoğan'ın kayyum tehdidine tepki gösterdi. 

Taşdemir, Twitter hesabından Erdoğan’ın sözlerinin olduğu haberi alıntılayarak, “Halk HDP'yi desteklemiyor yalanı  tutmayınca bu seferde tehdit ve şantajla yıldırmaya çalışıyorlar. Bu AKP’nin yenilgisinin itirafıdır” dedi.