HDP Genel Merkezi önünde provokasyon girişimi: 'Deniz Poyraz'ın katiline gözcülük yapan kişiyi buraya getiremezsiniz'

Dün Meclis ve AYM önünde açıklama yaptırılan Laçin, sabah saatlerinde HDP Genel Merkez binası önüne getirilmek istendi.16-09-2021 13:50

Deniz Poyraz’ı öldüren kişiye gözcülük ettiği iddia edilen Mehmet Laçin’in HDP Genel Merkez binası önünde çadır kurması için sokağı açmaya çalışan polislere, HDP’li milletvekilleri, “Deniz Poyraz katillerini getiremezsiniz. Bu adam Deniz Poyraz katledilirken bekçilik yapmıştır. Polis onu koruyor” sözleriyle tepki gösterdi.

İzmir’de çocuğunun dağa götürüldüğü iddiasıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) il binası önünde nöbet tutan Mehmet Laçin isimli bir kişi, partinin Genel Merkez binası önünde kamp kurdurmak amacıyla Ankara’ya getirildi. Dün Meclis ve Anayasa Mahkemesi (AYM) önünde açıklama yaptırılan Laçin, sabah saatlerinde HDP Genel Merkez binası önüne getirilmek istendi.

Sabah saatlerinde parti genel merkezinin bulunduğu sokak polis tarafından ablukaya alındı. HDP’nin 27 Eylül’de açıklayacağı deklarasyon öncesi milletvekilleriyle yapılacak toplantı nedeniyle HDP’li siyasetçiler de parti genel merkezinde toplandı.

POYRAZ'IN KATİLİNİN GÖZCÜSÜ

Polis, Laçin için sokakta bulunan araçların kaldırılması ve milletvekillerinin içeri girmesini söyledi. Duruma tepki gösteren milletvekilleri “Deniz Poyraz katillerini getiremezsiniz. Bu adam Deniz Poyraz katledilirken bekçilik yapmıştır. Polis onu koruyor" diyerek, duruma tepki gösterdi.

HDP binasına Deniz Poyraz pankartı asıldı. Bu sırada polis, milletvekillerine saldırdı.

Mehmet Laçin isimli kişi polis korumasıyla açıklama yaptı. (MA)