HDP: 23 Haziran'da AKP'ye ders vermeyi iple çekiyoruz

Kars’ta konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan “AKP gidene kadar, iktidardan düşene kadar bu mücadele devam edecek” dedi.06-06-2019 19:41

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 23 Haziran'da İstanbul'da AKP'ye bir kez daha ders vermeyi iple çektiklerini belirterek, "Kazanacağımız günler yakındır" dedi. Kars'ta konuşan Buldan, partililere de çağrıda bulunarak, "İstanbul’da çok Karslı var, çok Serhedli var. Arkadaşlarınıza, yakınlarınıza, akrabalarınıza, yoldaşlarınıza 23 Haziran’da sandığa gitmelerini, oy kullanmalarını ve AKP’ye ders vermelerini söylemenizi rica ediyoruz" dedi. 

‘KAYYUMLARI GERİ GÖNDERECEĞİZ DEDİK, BAŞARDIK’

 “7 Haziran’da, 1 Kasım’da, 24 Haziran’da başardık. 31 Mart’ta her türlü engellemeye rağmen başardık ve başarmaya devam edeceğiz.” diyen Buldan, “Milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı rehin olarak tutan, belediyelerimize kayyım atayan anlayışa karşı yeni bir demokrasi yolu açmak için önümüzde bir fırsat daha var. 31 Mart tarihinde büyük bir başarının altına hep birlikte imza attık. O zaman ‘Kayyımları geri göndereceğiz. Bizim olmayan yerleri kazanacağız, Batı’da da AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz' dedik. Bunu başardık, kayyımları geri gönderdik. Bizler Kars’ı aldık, Kars’ı kazandık. Ankara’da İstanbul’da, Adana’da, Mersin’de, Antalya'da AKP ve MHP’ye kaybettirdik. Onlar bizim kazanmamamız için her türlü engeli önümüze koydu ama Türkiye halkları ve Kürt halkı kazanmayı bildi. Bu zor mücadeleyi Kars halkı başardı. Kars Belediyesi’ni uzun yıllar başka partiler yönetti. Bu dönem içinde Kars halkının yararına hiçbir şey yapmadılar. Sadece kendi ceplerini doldurdular ve geleceklerini düşündüler, kendi yarınlarını düşündüler. Ama biz 31 Mart’tan itibaren sevgili Ayhan Bilgen ve sevgili Şevin Karaca ile belediyeyi onlardan aldık. Bu dönemde de bizleri çalıştırmamak için ellerinden geleni yapacaklar. Ama biz halkımızın cesaretine ve ferasetine güveniyoruz. Biliyoruz ki halkımız kendi gücüyle ve kendi imkanlarıyla Kars’ı daha güzel bir Kars yapmak için çalışacaktır. Bundan hiçbir kuşkumuz yoktur.” sözlerini dile getirdi.

‘AKP GİDENE KADAR MÜCADELE DEVAM EDECEK’

AKP gidene kadar, AKP iktidardan düşene kadar mücadelenin devam edeceğini söyleyen Buldan, “Çünkü biz biliyoruz ki AKP gittikten sonra bu ülkeye demokrasi gelecek, barış gelecek. AKP gittikten sonra demokratik siyasetin yolları açılacak. AKP gittikten sonra bu ülkede çocuklar, gençler ve kadınlar geleceklerine umut ve güvenle bakacaklar.” dedi.

‘AKP’YE DERS VERECEĞİZ’

Buldan “Şimdi 23 Haziran’ı bekliyoruz. 23 Haziran’da İstanbul’da bir kez daha AKP’ye ve AKP’nin adayına sandıkta ders vermeyi iple çekiyoruz. İstanbul’da çok Karslı var, çok Serhedli var. Arkadaşlarınıza, yakınlarınıza, akrabalarınıza, yoldaşlarınıza 23 Haziran’da sandığa gitmelerini, oy kullanmalarını ve AKP’ye ders vermelerini söylemenizi rica ediyoruz. Kazanacağımız günler yakındır. Barışın, demokrasinin ve özgürlüklerin geleceği günler yakındır. Bizler geleceğimize, kazanacağımıza söz veriyoruz.” dedi.