Hazine Bakanlığı Güllük Limanı'nı satıyor

Muğla'daki Güllük Liman Sahası, Hazine ve Maliye Bakanlığı ÖİB tarafından satışa çıkarıldı.14-09-2020 10:19

Son 40 yılda yapılan 68 milyar dolarlık özelleştirmenin yaklaşık yüzde 90'ını kendi döneminde gerçekleştiren AKP, Muğla'daki Güllük Limanı'na da gözünü dikti. Güllük Liman Sahası, Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından (ÖİB) 45 yıl süreyle "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirilecek.

ÖİB'nin Resmi Gazete'de konuya ilişkin yayınlanan ilanına göre, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.'ye ait Güllük Liman Sahası, 45 yıl süreyle "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirilecek. Geçici teminat bedeli ise 1 milyon 500 bin lira olarak belirlendi.

İHALE 12 KASIM'A KADAR DEVAM EDECEK

Pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek olan ihale, İhale Komisyonu tarafından gerekli görüldüğü takdirde pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

İhaleye gerçek ve tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek ve yatırım fonları ancak ortak girişim grubuna dahil olarak iştirak edebilecek. Ortak girişim grubu sadece yatırım fonlarından oluşamayacak.

İhaleye 12 Kasım'a kadar teklif verilebilecek.