Hayvanlar alemine sıra dışı bir bakış: Komik Hayvan İsimleri Bakanlığı

Birbirinden komik isimleri olan hayvanlar bir bakanlıkta buluşuyor. Hepsi de ismini değiştirmek istiyor! Komik Hayvan İsimleri Bakanlığı sıcacık ve eğlenceli bir öyküyü çocuklarımızla buluşturuyor.27-01-2019 09:26

Ecem Güler

Hayatınızda hiç komik hayvan isimlerini değiştiren bir bakanlık duydunuz mu? Tabii ki duymadınız. Peki Sahanda Yumurta Denizanası, Diken Sırtlı Maymun Surat Balığı, Pembe Peri Armadillo gibi isimler duydunuz mu? Böyle bir isminiz olsa ne yapardınız?

Birbirinden ilginç isimlere sahip bu hayvanların tek bir ortak noktası vardır: isimlerini değiştirmek istemek. Her biri en kötü ismin kendisininki olduğunu düşünür. Bu isimle daha fazla yaşamak istemeyip Komik Hayvan İsimleri Bakanlığı'nın yolunu tutar. Fakat bakanlıkta onları önce hayrete düşürüp sonra kahkahaya boğacak bir sürpriz beklemektedir.

Hepsi kendinden şikayet eden bu tatlı mı tatlı hayvanların birbirleriyle tanıştıkça içine düştükleri komik durum bakanlıktaki herkesin keyfini yerine getirirken fikirlerinin değişmesine de yardımcı olacaktır. Bu büyüleyici hayvanların sonu gelmeyen kahkahaları bakanlığın duvarlarında yankılanırken siz de yepyeni hayvanlarla tanışacak ve onların renkli dünyalarına konuk olacaksınız.

Kes Gray ve NikkiDyson'ın birlikte kaleme aldığı bu sıcacık öykü ve rengarenk çizimleri hayal gücünün sınırlarını zorluyor. En sonunda da çocukları hem eğitici hem eğlendirici bir ''Bunları Biliyor Muydunuz?'' köşesi bekliyor.

Komik Hayvan İsimleri Bakanlığı, çocuklarımızla buluştuğunda onların renkli hayal dünyasına birçok katkıda bulunmakla birlikte yaratıcı düşünme becerilerini geliştireceği kesin. Tüm bu becerilerin yanı sıra belki de ilk defa karşılaşacakları hayvanlarla birlikte bilim dünyasına ilk adımlarını atacaklar. Birbirinden farklı hayvanlar onları şaşırtmakla birlikte çok eğlendirecektir de. Kim bilir belki de çocuklarımız bu eğlenceli öyküden sonra onlar da kendilerine komik birer isim bulacaklardır. Tüm dünyaları eğlenceli ve komik olsun diye!

KÜNYE:

Yazar: Kes Gray, NikkyDyson

Çevirmen: Canan Bolel

Yayınevi: Domingo Yayınevi

Baskı Yılı: 2018

Sayfa Sayısı: 32