Haymana'da öğrencilere cinsel istismarda bulunan müdür serbest bırakıldı!

Haymana’da erkek öğrencilere cinsel taciz ve istismarda bulunduğu suçlamasıyla gözaltına alınan ise müdürü S.K. serbest bırakıldı.15-02-2017 06:51

Ankara Haymana’da bulunan Nuri Bektaş Anadolu Lisesi’nde okuyan 100 civarında öğrencinin okul müdürü S.K hakkında BİMER’e cinsel istismar şikayetinde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Hakkında soruşturma başlatılan okul müdürü S.K dün gözaltına alınmasının ardından serbest bırkıldı.

Hürriyet'ten Mesut Benli'nin haberine göre, dosyayı yeni devralan Cumhuriyet Savcısı Rıdvan Özkan, mağdur sıfatıyla 2 öğrenci ve bilgi sahibi olarak da 3 öğrencinin ifadelerini pedagog eşliğinde aldı. Çocuklar savcılık ifadelerinde de cinsel istismarı doğruladı.

Öğrencilerden F.O. ise ifadesinde özetle şunları söyledi: “Köylümüz olması sebebiyle bana yakın davrandı. S.K., 9 ve 10. sınıfta okuduğum zaman zarfından defaten bizlere yönelik cinsel temaslarda bulundu. 1-2 defa kendisi ile aynı yatakta yattık. Korktuğum için hiç kimseye anlatmadım. S.K, yapmış olduğu cinsel temaslar ve fiilleri kimseye söylemememi istedi.”

Mağdur olarak ifade veren öğrenci G.D. ise ifadesinde şunları anlattı: “Okul müdürümüz S.K.’nın bana ve okuldaki birçok arkadaşıma yönelik olarak cinsel tacizde bulunmuşluğu vardır. Bana yönelik tacizi yaklaşık bir sene önce gece yarısı kendisine ait olan yatak odasında gerçekleşti. Bana ‘Hadi geç oldu yatalım’ dedi. Kendisi uzandı, benim de yanına uzanmamı istedi. Ancak ben bu tarz sıkıntılı davranışları olduğunu duyduğum için odadan çıktım ve bir daha odasına girmedim.”

BİMER’e şikâyette bulunan öğrenci K.Ç.’nin ifadesi ise şöyle: “İlk geldiği yıl eşi Edirne’de görev yaptığı için iki haftada bir Edirne’ye gidiyordu. Okul müdürü S.K. benim köylüm ve uzaktan akrabam olur. Geçen yıl F.O., ağlayarak yanıma geldi. S.K.’nın cinsel tacizde bulunduğunu anlattı. Arkadaşlarla araştırdık, BİMER’e başvurduk. S.K. beni çağırdı, ‘Biz akrabayız, ben sana maddi-manevi destek veriyorum. Niye böyle dedikodu yapılıyor’ diye beni fırçaladı.”