Havalimanı emekçisine hakaretler yağdıran yolcuya bin 740 lira para cezası

Havalimanı emekçisine hakaret etmesi suçundan yargılanan yolcuya bin 740 lira para cezası verildi ve cezası ertelendi.16-10-2019 16:36

İstanbul Havalimanı’nda seferin gecikmesi nedeniyle yer hizmetlerinde çalışan Tuğçe Sevi’ye hakaret eden yolcu Fatma Funda Esenç “hakaret” suçundan 1740 lira adli para cezasına çarptırıldı. Mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İstanbul Havalimanı’nda 25 Nisan 2019’da Bodrum’a gitmek için beklediği sırada uçağın gecikmesinin ertesinde çıkan tartışmada Fatma Funda Esenç, yer hizmetleri görevlisi Tuğçe Sevi'ye hakarette bulunmuştu. Başka bir yolcunun çektiği tartışma görüntülerinin sosyal medyada yayımlanmasının ardından Esenç hakkında “hakaret” ve “halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçlarından 9 ay 15 günden 3 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul 19. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşma sonunda, Fatma Funda Esenç “hakaret” suçundan bin 740 TL para cezasına çarptırıldı ve cezası ertelendi. Esenç, “halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan ise beraat etti.