Hatun Tuğluk’un cenazesine saldırının faili seçimlerde muhtar adayı

Hatun Tuğluk’un cenazesine saldırının faillerinden ve Bakan Süleyman Soylu ile karakolda fotoğraf çektiren kişi İncek Mahallesi’nin muhtar adayı oldu.28-02-2019 21:45

HDP eski Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yönelik saldırının faillerinden olan ve gözaltında tutulduğu karakolda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğraf çektirdiği ortaya çıkan Murat Alp, saldırının yaşandığı İncek Mahallesi’nden muhtar adayı oldu.

Anne Hatun Tuğluk'un cenazesi Ankara’nın Gölbaşı ilçesi İncek Mahalle Mezarlığı’na defnedilmek istenmiş, ancak ırkçı saldırı sonucu cenaze mezardan çıkarılarak Dersim’e götürülmüştü.

Kamuoyunda büyük tepki yaratan olay gecesi bazı saldırganlar gözaltına alınırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gözaltındaki şüphelilerden Murat Alp ile karakolda çektirdiği fotoğraf basına yansımıştı.

CENAZE SAHİPLERİNE KÜFÜR ETMİŞTİ, İLK DURUŞMADA TAHLİYE EDİLDİ

"Buraya Ermeni gömdürtmeyiz" diyerek cenazeye saldıran 19 kişi hakkında dava açılırken, Murat Alp’in de içinde olduğu 3 tutuklu sanık ilk duruşma tahliye edilmişti.

Alp, duruşmada kendisini "Cenazeyi terörist cenazesi diye biliyordum. Her gün şehit cenazelerinden sıkıldığımız için bunu yaptık" diye savunmuş, cenaze sahiplerine küfür ettiğini kabul etmişti. Alp, Bakan Soylu ile fotoğrafına dair sorularına ise yanıt vermemiş ve cenaze sahiplerinden özür dilemişti.

SALDIRININ YAŞANDIĞI YERDEN ADAY

Artı Gerçek’ten Derya Okatan’ın yaptığı habere göre AKP Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nda aktif çalışan ve Bilal Erdoğan ile dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile de fotoğrafları ortaya çıkan Murat Alp, 31 Mart yerel seçimleri için İncek Mahallesi’nden muhtar adayı oldu. 

Murat Alp, muhtar adaylığı açıklamasında özgeçmişinden ve vaatlerinden de bahsederek “İncek Mahallesi Ankara’nın gözde mahallelerinden biri olduğunun bilincinde olup geçmişten günümüze kadar gelmekte olan sorunları görmekteyiz. İncek mahallemizin ismine yakışır şekilde hizmet almadığını ve yapılması gereken birçok eksiğinin olduğunu düşünerek mahallemizin muhtar adayı olarak oylarınıza talibim. Hayat tecrübelerimi, çalışkanlığımı sizlerle paylaşmak için ve başarı yolunun samimiyetten dürüstlükten geçtiğinin bilincinde olduğumdan İncek mahallemize muhtar adayı oldum. Desteklerinizi bekliyorum.” dedi.