Hatay Valiliği: Sabotaj şüphesiyle gözaltına alınanlar var

Hatay Valiliği, Belen ilçesinde çıkan ve çevre illere yayılan yangında sabotaj şüphesiyle gözaltılar olduğunu açıkladı.10-10-2020 15:21

Hatay'ın Belen ilçesinde dün çıkan ve İskenderun ve Arsuz ilçelerine sıçrayan yangının söndürme çalışmaları devam ederken, Hatay Valiliği, yangında sabotaj şüphesiyle gözaltına alınanların olduğunu açıkladı.

Hatay Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Belen ilçemizde dün farklı noktalarda çıkan yangın zaman zaman kontrol altına alınsa da arazi ve hava şartları sebebiyle henüz söndürülememiştir. Yangında sabotaj ihtimaliyle ilgili gözaltına alınan şahıslar olup konuyla ilgili soruşturma devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Sabotaj şüphesiyle ilgili kesin bir bilgiye ulaşılamadığının belirtildiği açıklamada, "Belen ilçemizde dün farklı noktalarda çıkan yangın zaman zaman kontrol altına alınsa da arazi ve hava şartları sebebiyle henüz söndürülememiştir. Yangında sabotaj ihtimaliyle ilgili gözaltına alınan şahıslar olup konuyla ilgili soruşturma devam etmektedir. Henüz sabotaj ile ilgili kesin bir bilgiye ulaşılamamıştır" denildi.