Hastaneyi tahtakurusu bastı, yönetim 'metal koltuk sipariş ettik' dedi

Hastanede görülen tahtakurularının hasta yakınlarını tedirgin etmesi üzerine açıklama yapan yönetim, “Refakatçi koltukları artık tahta değil metal olacak, siparişleri verdik" dedi.06-08-2018 10:58

Sakarya’da şehrin göbeğinde bulunan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tahtakurusu görülmesi, hasta yakınlarını korkuttu. Hafta sonu hastanenin yataklı servisinde kalan refakatçiler, koltuklarda tahtakuruları görüldüğü yönünde şikayette bulundu. Şikayetle, hasta ve hasta yakınları arasında paniğe sebep oldu.

'METAL KOLTUK SİPARİŞ ETTİK'

DHA’nın haberine göre hastane yönetiminden şikayetler üzerine yaptığı açıklamada haşerenin görüldüğü ahşap koltukların değiştirildiği belirtilerek, “Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde ahşap aksamlı refakatçi koltukları olup bu koltuklarda tahta kurusu tespit edilmesi üzerine mevcut refakatçi koltuklarından 200 adedi metal aksamlı yeni refakatçi koltukları ile değiştirilmiştir. Buna ilave olarak 270 adet yeni metal aksamlı refakatçi koltuğu temini için alım işlemleri tamamlanmış olup teslimatı beklenmektedir. Ayrıca haftalık olarak haşerata karşı servislerimizde ilaçlama yapılmakta olup, lüzumu halinde ilaçlama işlemi daha sık olarak da yapılabilmektedir” ifadeleri kullanıldı.