Hastanede maskesiz ve eldivensiz test yapan personel hakkında soruşturma başlatıldı

Eskişehir'deki bir hastanede maskesiz ve eldivensiz test yapan personel hakkında hasta yakınlarının şikayet etmesi üzerine soruşturma başlatıldı.19-09-2020 10:25

Eskişehir’de, bir hastanede maskesini çene altına takan, koruyucu elbisesi ve eldiveni olmadan yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi yaparken görüntülenen sağlık personeli hakkında soruşturma başlatıldı.

Hhastanede koronavirüs testi yapan personel, maskesini çene altına indirip, eldiven ve koruyucu kıyafet kullanmadı. Hasta yakınlarından biri hastane personeline ”Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun” diyerek tepki gösterdi. İkili arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşanırken, hasta yakını tarafından bu anlar cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı.

Görüntülerde hasta yakınının test yapan personele, ”Maske ve eldiven takmadan test yapıyorsun. Hasta haklarına da şikayet ettim. Hala da milleti tehdit ediyorsun. Ben evde çocuklarımın yanına girerken, elbiselerimi değiştiriyorum. Ben dışarda maskemi indirdim diye 900 lira ceza yiyorsam, senin böyle çalışman bütün milli servete de yazık. Önlük yok, daha yeni eldiven taktın” diyerek tepki gösterdi.

'6 AYDIR BU ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUM'

Test yapan personel ise tartışma sırasında eldiven takarak, kronik rahatsızlığı olduğunu ve 6 aydır bu şekilde çalıştığını söyleyerek, ”6 aydan beri ben bu şekilde çalışıyorum. Şeker tansiyon hastasıyım, ben kronik vakayım. Buraları çamaşır suyu ile temizlettim” şeklinde cevap verdi.

Hastane yönetimi, görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından personelle ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.