Hastane İnşaatında İşçi Eylemi

Şehir hastanesi şantiyesinde çalışan işçiler, yemek ve barınma sorunları nedeniyle iş bırakıp, eylem başlattı.09-08-2018 20:13

Ankara Keçiören’de yapımı süren Etlik Şehir Hastanesi’nin şantiyesinde çalışan işçiler, yemek ve barınma sorunları nedeniyle iş bırakıp, eylem başlattı.

Aylardır talep etmelerine rağmen yemeklerin düzeltilmemesine karşı yemek yemeyen yüzlerce işçi, baret ve yeleklerini yaktı. Eylem başlatan yüzlerce işçi, yönetimi istifaya çağırdı. Eylem üzerine çok sayıda polis şantiye alanına girdi.

‘PİŞMEMİŞ TAVUK VERİYORLAR, İÇİNDEN KIL ÇIKIYOR'

Evrensel'e konuşan bir işçi, kendilerine pişmemiş tavuk verdiklerini onun da içinden kıl çıktığını söyledi. Tabakların da düzgün yıkanmadığını belirten işçi, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Ne yediğimiz belli değil. Doymadığımızı söylediğimizde bir kepçe daha koymuyorlar. İskeleye çıkana kadar acıkıyorsun. Yemeklerde meyve verilmiyor. Bir kere şeftali verdiler, onu yesen dişin kırılır. Kırmızı et ayda bir çıkıyor. Kahvaltıda verdikleri kaşar peyniri akşam kestikleri için sabaha kuruyor. Bayat ekmek veriliyor. Biz burada insanız. Şu güne kadar taze ekmek görmüşlüğümüz yok. Bu yemeklere rağmen günde üç öğün için bizden 22 TL kesiyorlar.”