Hande Fırat: 'Kesinlikle bir şey oldu' söylemi çok yanlış oldu

Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı olan Ali İhsan Yavuz'un söylemlerine dair yazdı.19-04-2019 12:36

Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un “Hiçbir şey olmasa da kesinlikle bir şey oldu" sözlerini "çok yanlış" olarak niteledi. 

Ali İhsan Yavuz, AKP'nin İstanbul seçimleri için itiraz sürecinde "Hiçbir şey olmasa da kesinlikle bir şey oldu" açıklaması yapmıştı. Hande Fırat, Yavuz'un ifadelerinin "çok yanlış" olduğunu belirtti ve bu ifadelerle ilgili "endişesi olanların hislerini kabarttı" dedi. 

AKP'nin YSK'ya üç adet bavulla başvurusunun Yavuz'un ifadelerinin iddialarının ardından arkaya itildiğini söyleyen Fırat, "Gerçek gündeme doğru" başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümünde şunları kaydetti:

"AK Parti’nin üç bavulda Yüksek Seçim Kurulu’na götürdüklerini tartışacak değilim, inceleyecek olan, yazının girişinde hatırlattığımız kıstaslar gereği karar verecek olan kurul. Cümle o üç bavulu da AK Parti’nin iddialarını da arka sıraya itti.

Neden mi? Hukuki bir başvuru “his” ile açıklanmaya çalışıldı. Diğer yandan “Ne yapıp yapıp İstanbul’u vermeyecekler. YSK baskı altında” spekülasyonuna malzeme oldu. Bu yönde endişesi olanların hislerini kabarttı. Kısacası hiçbir şey olmasa da bu açıklama çok yanlış oldu."