Haluk Savaş: Kanser tedavisi için pasaportuma kavuştum

Yurt dışında kanser tedavisi görmek isteyen ve KHK'li olduğu için pasaport verilmeyen Prof. Dr. Haluk Savaş, pasaportunun verildiğini duyurdu.20-05-2019 23:34

Kanser tedavisi için yurt dışına gitmek isteyen fakat KHK ile ihraç edildiği gerekçesiyle pasaport verilmeyen Prof. Dr. Haluk Savaş, daha sonra yaptıkları başvurunun sonuçlandığı ve pasaportunun verildiğini açıkladı.

Twitter hesabından bir video paylaşan Haluk Savaş, kendisine ve eşine pasaportlarının verildiğini açıkladı. Yaşanan süreci hatırlatan Savaş, "KHK’lı olduğumuz için pasaport alamayacağımız yani yurt dışına çıkamayacağımız gerçeğiyle karşılaştık. Çok üzüldüm. Tabiri uygunsa boynumu büküp muayenehaneme geri döndüm" dedi.

"Üzüntüyle bir tweetle durumumdan dert yandım" diyen Savaş, şöyle devam etti:

"Fakat mucizevi bir şey gerçekleşti. Öğleden sonra 04.00’ten gece saat 11.00’e kadar binlerce tweet atılmış ve bunların başında Nasrullah Ayan’ın ‘Haluk Savaş’a pasaport’ şeklindeki başlık bir anda Twitter’da çok popüler olmuş, 5-10 bin arasında tweet atılmış. Gece saat 11.00’de nüfus müdürü bizzat arayarak bize ulaştı ve valiliğe davet etti. Eşimle gittik. Müracaat yapabileceğimiz söylendi. Tabi bu çok ilginç bir durum sabaha kadar bu tweetler sürdü ve 50 bin civarında tweet atıldı. Gece, ‘Haluk Savaş’a pasaport’ Türkiye’de ikinci başlık haline geldi. Tüm bu gelişmelere karşı idarecilerin de duyarsız kalmadı ve sonuç olarak hastalık hali nedeniyle bana Cumhurbaşkanının onayıyla pasaport sağlayabileceklerini ortaya koydular."