Haluk Levent: 'Kürdistan' bir coğrafyadır

Haluk Levent, gırtlak kanseri olan sanatçı Engin Nurşani’nin ‘Kürdistan’ isimli şarkısı üzerinden hedefe konuldu.31-07-2019 13:42

Haluk Levent, kanser tedavisi için yardım ettiği Engin Nurşani için ‘Kürdistan’ şarkısı üzerinden yapılan eleştirilerin hedefi oldu.

Levent, "'Kürdistan' bir coğrafyadır. Ama şarkıda kullanılan kelimeler biraz farklı olduğu için bunu sormak zorunda hissettim. Beni bu twitlerden dolayı yargılayan olacaktır muhakkak. Ama şunu herkes bilsin! Bize bir talep geldiğinde onun profiline girip bakmayız bakmayacağız!" ifadelerini kullandı.

Levent durumu “Arkadaşlar dün akşam Sağlık Bakanı sayın @drfahrettinkoca’nın devreye girmesi sonucu sorun çözüldü. Az önce Engin kardeşimizin eşi Dilek ile görüşme gerçekleştirdik. O da teşekkürlerini sunuyor hepinize” diyerek paylaşmıştı.

Evrensel'in haberine göre, yaşananların ardından yine sosyal medyada Engin Nurşani’nin “Kürdistan” şarkısı gündem oldu. Nurşani’ye yapılan yardım bu şarkısı üzerinden eleştirildi. Haluk Levent ise bu eleştirilere “Bazı twitler gördüm Engin Nurşani’nin ‘Kürdistan’ şarkısı ile ilgili. Engin ile konuştum. Olayı anlattı” diyerek başladığı bir dizi tweet’le yanıt verdi.

Levent, “Lütfen lütfen ama lütfen yaptığımız yardımlar için siyasi söyleme girmeyelim. Bu sayfa tüm siyasi partilerin ortak sayfasıdır. Bu sayfa Trabzon’dur. Bu sayfa Adana’dır. Muş’tur, İzmir’dir” ifadelerinden sonra “Kaldı ki ‘Kürdistan’ bir coğrafyadır. Ama şarkıda kullanılan kelimeler biraz farklı olduğu için bunu sormak zorunda hissettim. Beni bu twitlerden dolayı yargılayan olacaktır muhakkak. Ama şunu herkes bilsin! Bize bir talep geldiğinde onun profiline girip bakmayız bakmayacağız” diyerek sözlerini noktaladı.