Halk JES'e karşı mücadele ederken, Aydın Vali Yardımcısı JES'çilerle yat gezisinde!

Yerel basında yer alan bilgilere göre, Aydın’ın Didim ilçesinde 10 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşen yat gezisi Aydın’da büyük tepki toplarken İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararlara da itibar edilmedi.14-05-2020 17:15

Seçkin Barbaros

Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat jeotermal temsilcileriyle yatta görüntülendi. Aydınlı yurttaşlar “Vali Yardımcısı Aydın’a değil şirketlere yardımcı oluyor” diyerek duruma tepki gösterdi.

2018’de Aydın Kızılcaköy'de yapılması planlanan jeotermal enerji santralini protesto eden köylülere alaycı bir şekilde "Biber gazından bir şey olmaz" diyerek adından söz ettiren Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat jeotermal temsilcileriyle yatta görüntülendi.

Yerel basında yer alan bilgilere göre, Aydın’ın Didim ilçesinde 10 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşen yat gezisi Aydın’da büyük tepki toplarken İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararlara da itibar edilmedi.

MASKE YOK, SOSYAL MESAFE SIFIR…

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında sosyal mesafe kuralına uyma konusunda sık sık denetim ve uyarılar yapılan Aydın'da İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından  9 Mayıs günü il genelinde maske takma zorunluluğu getirilmiş, takmayanlara cezai işlem yapılacağı belirtilmişti. Alınan karardan bir gün sonra ortaya çıkan görüntülerde ise Arat ve yanındakilerin sosyal mesafe kurallarına uymadığı, yatta maske takmayanların olduğu anlaşılıyor. Marina’da Didimli patron Kazım Fidan ile salgın sebebiyle sokağa çıkma yasağı olan 3 yaşındaki oğlu ve risk grubunda yer alan 70 yaşında kişilerin de olduğu toplam 27 kişi bulunurken Vali yardımcısına ile firma yetkililerine cezai işlem uygulanıp uygulanmadığı ise merak konusu.

Aydın Valiliği ve Arat tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, kamu yetkilisi Arat’ın jeotermal temsilcileriyle yat gezisinde ne yaptığı, neler konuştuğu da bilinmezliğini koruyor.