Hakkari'de çığ altında kalan iki askerden biri hayatını kaybetti: Arama çalışmaları sürüyor

Hakkari'de bir üs bölgesinin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucunda iki asker çığ altında kaldı. Çığ altında kalan askerlerden biri hayatını kaybederken, arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.27-12-2020 09:51

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde kar nedeniyle kapalı yolu açma çalışmaları esnasında iki asker çığ altında kaldı. Askerlerden biri yaşamını yitirirken diğeri için arama çalışmaları devam ediyor. 

Konuya ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Hakkâri/Şemdinli bölgesinde bulunan bir üs bölgemizin kar nedeniyle kapalı yolunun açılması için yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu 2 personelimiz çığ altında kalmıştır.

Bir personelimiz yaralı olarak Yüksekova Devlet hastanesine kaldırılmış, bir personelimizi arama/kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Yaralanan personelimiz Yüksekova Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 26 Aralık 2020 tarihinde şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."