Hâkimden ‘kız arkadaşıma benzettim’ diyen tacizciye: Duruşmaya getir

Mahkeme, cinsel taciz sanığının benzettiğini iddia ettiği kız arkadaşının bir sonraki celseye getirilmesine karar verdi.15-02-2018 17:08

İstanbul Esenyurt’ta zorla öpmek istediği Ebru O. Tarafından (28) dili koparılan saldırgan Mert O., “Kız arkadaşıma benzettim” bahanesiyle kendisini savunmaya çalıştı. Hâkim, bir sonraki celsede kız arkadaşın duruşmaya getirilmesine karar verdi.

Ebru O., isimli kadın İstanbul Esenyurt’ta, geçen sene kendisini zorla öpmeye çalışan Mert O.,  isimli tacizcinin dilini koparmıştı. Sanığın cinsel davranışlarla vücut dokunulmazlığını ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 7 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

‘DİLİMİ ISIRINCA, SEVGİLİM OLMADIĞINI ANLADIM’

Hürriyet'ten Ceylan Sever'in haberine göre, Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya Mert O., Ebru O. ve avukatları katıldı. Önceki duruşmada hakkında zorla getirilme kararı çıkarılan Mert O. savunmasında “Ben olay günü Esenyurt Meydan durağında indim. Müştekiyi kız arkadaşım zannettim. Gözlerini kapatarak ona sürpriz yapmak istedim ve dudağından öptüm. 5-10 saniye sonra dilimi ısırınca sevgilim olmadığını anladım ve oradan kaçarak uzaklaştım. Özür diliyorum. Art niyetim yoktu” dedi. 

Mert O.’nun avukatı ise, “Müvekkilimin kız arkadaşının resmine bakıldığında da müştekiye benzediği açıktır” diye konuştu.

FOTOĞRAFINI GÖSTERDİ

Ebru O.’nun avukatı Zehra Şahin Yeşil ise şüpheli Mert O.’nun, Ebru O.’nun ailesine neden para teklifinde bulunduğunu sorulmasını ve varsa kız arkadaşının fotoğrafını görmek istediklerini söyledi. Sanık Mert O. ise para teklif etmediğini söyleyip telefonunda bulunan kız arkadaşının fotoğrafını göstererek “Kız arkadaşımın saçları açık renkte ve kıvırcıktır. Bu nedenle benzettim” dedi.

Ebru O. ise “Hava soğuk olduğu için o gün kafamda bandana ve atkı vardı. Bundan dolayı da saçlarımın açık olması mümkün değil” dedi.

Mahkeme, Mert O.’nun benzettiğini iddia ettiği kız arkadaşının bir sonraki celseye getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.