Hakim görüntüleri yayana beraat verdi

Hakim, birbirini öpen ortaokulu öğrencisi S.Ö ve lise öğrencisi A.K'nın görüntülerini çekip yayan öğrenciye beraat verdi.29-09-2018 18:20

Bir ortaokul ve lisede yaşanan olayda hakim, ortaokul öğrencisi S.Ö ile lise öğrencisi A.K’nın okul bahçesinde birbirlerini öptüklerine dair görüntüleri çekene beraat verdi.

Aynı okulda öğrenci olan S.Ö. ile A.K.’nın okul bahçesinde birbirlerinİi öptüklerine dair görüntüleri kaydeden A.Ş sosyal medya kanalları üzerinden görüntüleri yaydı.

GÖRÜNTÜLERİ YAYANA BERAAT

Yayılan görüntülerin ardından okul müdürü ve sınıf öğretmenleri devreye girerek soruşturma başlattı. 

Soruşturma sonunda görüntüyü çeken ve paylaşan A.Ş hakkında müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak, 16 yaşındaki A.K hakkında kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, çocuğun cinsel istismarı,

görüntüleri kendi aralarında paylaşan 4 çocuk hakkında ise çocukların kullanıldığı müstehcen yayınları nakletmek suçlamasıyla dava açıldı.

Hakim karşısına çıkan yaşları 13 ile 16 arasında değişen 6 çocuktan görüntüyü çekerek yayan dahil olmak üzere 5 çocuk beraat aldı. 16 yaşındaki A.K. ise 7'nci sınıf öğrencisi S.Ö.'ye karşı basit cinsel istismar suçunu işlemekten 4.5 yıl hapis cezası aldı.