Hakan Bayrakçı'ya saldırı: 'Tanıdığım ülkücüler 'erken çık' diye mesaj attı'

SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, İstanbul'da saldırıya uğradı. Olaya ilişkin konuşan Bayrakçı, "Bir kasıt ve siyasi olduğu belli" dedi.02-08-2019 00:27

SONAR Araştırma Şirketi’nin Başkanı Hakan Bayrakçı İstanbul’da saldırıya uğradı. Bayrakçı saldırı hakkında "Planlı, organize bir saldırıydı" açıklaması yaptı.

SONAR Araştırma Başkanı, araştırmacı ve yazar Hakan Bayrakçı'nın geçtiğimiz Salı günü İstanbul Mecidiyeköy’de saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

Olayla ilgili konuşan Bayrakçı, kasıtlı ve siyasi bir saldırı olduğunu söylerken, "Habertürk’ün canlı yayınında Devlet Bahçeli’nin yardımcısı Semih Yalçın’ı bağladılar. O beni çok sert eleştirdi, ben de onu eleştirdim. O zaman tanıdığım birkaç ülkücü bana ‘abi yayının bitişinden önce çık’ diye uyarı amaçlı mesaj yazmışlardı” dedi.

'BİR KASIT VE SİYASİ OLDUĞU BELLİ'

Saldırıya ilişkin Odatv’ye açıklamalarda bulunan Bayrakçı, şunları söyledi:

"Bir kasıt ve siyasi olduğu belli, çünkü üstümden bir şey çalmadılar. Basit bir omuz atmayı büyüttüler. Mecidiyeköy’deki Ortaklar Caddesi’nin paralelindeki sokakta oldu. Park yerine giderken, 3-4 kişi geçerken omuz çarptı bana bir tanesi. Ben de 'pardon' dedim. O da hakaretti etti, bende nasihat etmeye çalıştım. 'Hiç mi yaşlıya saygı kalmadı. Hadi onu bırak böyle küfür mü edilir' dedim, o anda saldırdılar. Bir iki tane vurmaya çalıştım ancak bıçaklayıp öldüreceklerini de düşündüm. Saldırıdan bir süre sonra etraftan müdahale ettiler. Saldırganlar yaya olarak kaçtı.

O anda gitmedim ben şikayet etmeye, sonra da gideyim dedim ancak yeni olmamış olayı ne diye anlatacağım polise diye düşündüm. Olay büyütülünce, kim saldırdıysa devamı gelir diyerek şikayet etmedim.

‘TANIDIĞIM ÜLKÜCÜLER ‘ERKEN ÇIK’ DİYE MESAJ ATTI’

Saldırı planlı. Sünni bir sebepten kavga çıkarıyor ve hiçbir şey konuşmamaları da ilginç. Neye kızdığını söyler insan saldırırken. Bunlar profesyonelce saldırdılar bana. Kimin saldırdığı konusunda net bir şey söyleyemiyorum. MHP’liler desem, ben ABD’yi, PKK’yı her tarafı eleştiriyorum. Atatürk dışında her tarafı eleştiriyorum. Geçmişte çok kızdığım siyasi biri olabilir diye düşünüyorum. Bir rövanş gibi.

Siyasi kimlerle tartıştım. Habertürk’ün canlı yayınında Devlet Bahçeli’nin yardımcısı Semih Yalçın’ı bağladılar. O beni çok sert eleştirdi, ben de onu eleştirdim. Herkes eleştirdi orada kendisini bir tek ben konuşunca kabahat oldu. O zaman tanıdığım birkaç ülkücü bana ‘abi yayının bitişinden önce çık’ diye uyarı amaçlı mesaj yazmışlardı. Ben ekranda başıma geleni söylüyorum. Kim olduklarını, arkalarını bilmiyorum. Ekranda olanı anlatıyorum ama hepsi de olabilir hiçbiri de olmayabilir.  PKK’da olabilir ama PKK’nın sokak dayağı atacağını düşünmüyorum."